.

.

New
1962 Topps Бејзбол малиот Број Комплетен Сет (Бејзбол Сет) NM

1962 Topps Бејзбол малиот Број Комплетен Сет (Бејзбол Сет) NM

DEN 684.00

Стока
Достапно.

Сликите прикажани се вистинските скенира на картички ќе се прима.Картички се вклучени во овој сет ќе се продава за ако се купи одделно.Некои клучни играчи вклучени се : Мики Ментл, Лу Брок и Роберто Clemente.Оваа 1962 година Topps Бејзбол малиот Број Комплетен Сет содржи 522 картички, кои се во просек Одлични/Нане+ 6.5 состојба. 100% Задоволство Гаранција за сите купувања.За прашања во врска со нашите производи, ве молиме контактирајте со нас. 1962 Topps Бејзбол малиот Број Комплетен Сет (Бејзбол Сет) NM.Оваа 1962 година Topps малиот Број Сет се состои од првите 522 картички во собата, и е економска опција за собирачи кои сакаат да добијат мнозинство од 1962 година Topps картички, на околу една половина од трошоците на комплетен сет.Во 1962 година Topps 7 Серија, која содржи картички #523 преку #598 содржи некои многу скапи високо-нумерирани, кратки-испечатени картички, многу од кои претставуваат играчи кои имаа многу краток и незабележително кариера.Само главните ѕвезди за кои ќе се водат за исчезнати, се : #530 Боб Gibson, #544 Вили Mc Covey и #545 Хојт Вилхелм.Важни дебитанти во 1962 година Topps поставени се : Boog Пауел, Лу Брок и Gaylord Пери.Иднината Сала на Славните Играчи кои се вклучени во овој 1962 година Topps малиот Број Комплетен Сет вклучуваат : Мики Ментл, Ал Kaline, Бебе, Рут, Бил Mazeroski, Били Вилијамс, Брукс Робинсон, Карл Yastrzemski, Кејси Stengel, Дик Вилијамс, Не Drysdale, Војводата Snider, Ерл Averill, Почетокот на Дин, Еди Mathews, Ernie Банки, Gaylord Пери, Хенк Арон, Хармон Killebrew, Џим Bunning, Хуан Marichal, Лу Брок, Луис Aparicio, Мики Ментл, Nellie Фокс, Орландо Cepeda, Црвена Schoendienst, Richie Ashburn, Роберто Clemente, Робин Робертс, Рон Santo, Сенди Koufax, Стен Musial, Валтер Alston, Ворен Spahn, Whitey Ford, Whitey Херцог, Вили Mays и Јоги Berra.SN : BSET #3606221.

Детали

Свеж

Избор на клиенти