.

.

New
ScentLok Мажите Целосна Сезона Bowhunter Јакна

ScentLok Мажите Целосна Сезона Bowhunter Јакна

DEN 3359.76

Стока
Достапно.

100% Полиестер. 100% Полиестер.Мирис-Lok активиран јаглерод практично го елиминира мирис и значително го намалува шанса да биде откриен.Четири zippered џебови : две zippered велт џебови, еден zippered градите џеб и еден левата рака zippered џеб.Активирање на облека пред да ја користите во оваа област.Место во домаќинството фен за висока топлина за 40 минути; веднаш продавница во воздух помал сад.За најдобри резултати, чувајте во Scent-Lok наредени торба.Повторете го процесот секоја 30-40 часа на употреба.Не користете комерцијални фенови.В.Н.Е.Активиран Јаглерод Технологија буквално го елиминира мирис и го намалува шансите за откривање.Од првите недели од лак сезона, додека температурата опаѓа, Целосна Сезона Јакна ви држи под закрила.Кој Мирис-Lok на сите временските микро-tricot ткаенинаDWR-третираат за отпорност на влага-и руно поставата за дополнителна топлина и удобност, оваа јакна држи ловци топла, сува, и тивко, без додавање на најголемиот дел од обични јакни.Bowhunters се знае дека клучот за успешен лов е способност да се остане мирен во мирување и на терен.Обезбедување на вас со не само стелт треба да се донесе игра во спектар, но исто така и на способноста да се остане стави во текот на светлина дожд или снег, Целосна Сезона серија со Мирис-Lok Clima Fleece мирис контрола е Мирис-Lok е број-еден продавачот.Дизајниран со барајќи bowhunters потребите на ум, Целосна Сезона серија е про избор.Надвор од ткаенини се направени од мека микро-tricot за стелт, и во внатрешноста на ткаенината е микро-руно да се обезбедува само на точниот износ на топлина и удобност за долго дена во областа.Активиран Јаглерод Технологија е ефикасен универзален абсорбента дека практично ги елиминира мирис и значително ги намалува шансите за откривање.Карактеристики : Мека и лесна ткаенина за максимална стелт и вкупно удобност Четири zippered џебови : две zippered велт џебови, еден zippered градите џеб и еден левата рака zippered џеб Долго raglan ракави за лесно движење Ткаенина DWR третирани да фрли светлина дожд или снег Активиран Јаглерод Технологија буквално го елиминира мирис и го намалува шансите за откривање.

Детали

Свеж

Избор на клиенти