.

.

New
Starrett C33HC-24-4R Фалсификувани, Челик, Прекалени Плоштад И Центар Глави Со Сатен Хром Сечилото Комбинација Плоштад, Мазна Црна Глеѓ Заврши, 4R Дипломирањето, 24 Големина

Starrett C33HC-24-4R Фалсификувани, Челик, Прекалени Плоштад И Центар Глави Со Сатен Хром Сечилото Комбинација

DEN 6172.56

Стока
Достапно.

Со реверзибилна заклучи болт, scriber, дух ниво.Дипломирањето : Број 4 R - 1/8", 1/16", брзо читање 1/32", 1/64".На плоштадот глави се кован челик, прекалени со мазна црна глеѓ заврши.Плоштад сечилото лесен-за-читање, остар дипломирањето.Плоштад главата и центар главата имајќи површината се точно земјата.Комбинацијата плоштад со центар главата е основен комбинација сет.Центарот главата е лесен и прецизен начин да се најде во центарот на круг работа.Starrett комбинација плоштад се состојат од машина-поделени, појачани и зацврстен челик правило (или сечилото) на која е монтиран на прилагодливи плоштад главата.На реверзибилна заклучи болт им овозможува на сечилото да се претвори во текот или на крајот-за крај, без отстранување на заклучување на гром или орев.Ова осигурува точно усогласување на ножот и глави.Плоштад главата се направени од леано железо) и не треба да се мешаат со евтина имитација на пластични или умираат фрлија шефовите на пазарот.Вредноста на Starrett tools е дека тие се точни и ќе трае.Како што покажува името, оваа алатка може да се користи за многу различни цели - комплетна замена за целиот сет на заеднички солидна обидете се плоштади, 45 степен митра, мерач на длабочина, висина колосек, а за означување или scribing колосек, на ниво на plumb и, со повлекувањето на сечилото, тоа исто така може да се користи како прецизност правило.Ова заштедува ѓубре на workbench со многу алатки, секој се неопходни, но можат да се користат помалку.Ова резултира во целта на сите добри занаетчии - подобри точноста и поголема ефикасност.

Детали

Свеж

Избор на клиенти