.

.

New
Opticalskart Bluecut Очила (Наочари со Енергија) за Око за Заштита од Компјутер, Лаптоп, Мобилен Наочари Направи Во Индија (Боја Може да се Разликуваат) (Леќа Моќ, Плус 2.75)

Opticalskart Bluecut Очила (Наочари со Енергија) за Око за Заштита од Компјутер, Лаптоп, Мобилен Наочари Направи

DEN 2349.60

Стока
Достапно.

Opticalskart е конструиран да биде практично јасно додека му сигурен заштита и око удобност.Без разлика дали тоа е лаптопите, десктоп компјутерите, таблетите или паметните телефони - нашите очила помогне да се намали штетната сина светлина која може да предизвикува око прашања и да се спречи идеален нивоа на спиење.Не е добар изглед.Одлично за канцеларијата на работниците или на секој кој има да се погледне на екранот во текот на целиот ден.Без разлика дали сте фаќање на пораки, по долго ден на работа, или горење на полноќ масло да се заврши еден проект, кој се заштитат очите од прекумерна нивоа на сина светлина.Дозволете им на вашите очи да трепка и функционира природно.Проблемот е во тоа што нашите очи не се наменети да бидат изложени на сина светлина која се емитира од компјутерските екрани, телефони и телевизија постојано.Opticalskart очила обезбеди стилски заштита, па можете да уживате помалку замор на очите.Исто така ефикасни против чувствителност на флуоресцентни светла.Зошто ги филтрираат сина светлина?Сината светлината емитирана од екраните навлегува подлабоко во око и неговите кумулативни ефект може да предизвика оштетување на ретината.Сепак традиционалните очила се само наменета за читање на книги, не на компјутерите.Наменета за сите денот удобност со издржливи сепак флексибилен и супер лесни рамка.ПОДОБРУВАЊЕ на ГЛЕДАЊЕ ИСКУСТВО - Ние сме толку сигурни дека нашите очила ќе ви даде подобар екран гледање бидејќи ние ви нудиме најдобри во класата пар леќи.Право Technology If сте запознаени со компјутерски очила, тогаш знаете другите може да биде жолта со ниско ниво на транспарентност.Во просек, луѓето поминуваат 10+ часа на ден, загледан во дигитални екрани.НЕМА ПОВЕЌЕ УМОРНИ ОЧИ - Намалување на замор на очите, замор на очите и чувствителност на светлина за време на долгите компјутер сесии.Спиење Disruption At ноќ, сина светлина нарушува нашата деноноќниот ритам, природни ослободување на хормони (мелатонин).Сината светлина трикови нашиот мозок во верувајќи дека тоа е ден-време, што го прави да заспијам потешко и ја намалува нашата спиење квалитет.Оваа силна сина светлина предизвикува замор на очите, суви очи, заматен вид, главоболки - симптоми на дигитални замор на очите.РАБОТИ СО СИТЕ ЕКРАН ВИДОВИ - просечната Индискиот сега троши над 7 часа дневно гледајќи во еден екран.ЗАБЕЛЕЖИТЕ РАЗЛИКАТА ВО ДЕНА - Со овие очила, ќе почне да се забележи подобар екран прикажување и поголема јасност по само неколку дена од денот на носење на нив.

Детали

Свеж

Избор на клиенти