.

.

New
PWM dc Мотор Брзина Контролер max 60A Г.С. CCW Дигитален Дисплеј 0~ Прилагодлива Вози Модул Текст 10V~55V

PWM dc Мотор Брзина Контролер max 60A Г.С. CCW Дигитален Дисплеј 0~ Прилагодлива Вози Модул Текст 10V~55V

DEN 619.20

Стока
Достапно.

Ние сме професионални дистрибутер на електронски производи.Само барате клучни зборови во нашата продавница.Јас верувам дека може да се најдат на модулите што треба.Време на испорака : 6-16 дена со посебна линија за САД , 8-30 дена од редовните пост, за во Светот,Ако тоа не е примен во рамките на одредено време, ве молиме контактирајте со нас и ние ќе ви вратат во целост.Ако ви треба производ под итно да, можете да изберете експедитивни услуги.Ние ќе ги искористиме на курирската служба DHL Или UPS-от да се служи.Време на испорака : 3-7 дена.Ве молиме имајте во предвид дека производите се само понудени од страна на бренд : Electronic Nova .Други продажбата на луѓето не е сигурен.било какви прашања,ве молиме да се чувствуваат слободни да ме контактирате.Верувам дека нашата слатка услуга ќе ги задоволи вас.На PWM контролор мора да бидат натоварени со опрема за да работат правилно.Ве молиме не тестираат без оптоварување.Дигитален дисплеј PWM DC мотор брзина контролер се прикаже 0~100% за брзина работен напон спектар : 10 V - 55 V излезен напон : Линеарна (под оптоварување) Номинална струја : 40 A за контрола на Брзината, опсег : 0%100% дигитален дисплеј Максимална струја : 60 A Контрола на фреквенција : 15 KHZ големина : 100mm*90mm*45mm се применуваат за : DC четка моторни/четка фан /led.

Детали

Свеж

Избор на клиенти