.

.

New
(1500 компјутери) #2, Заб за Заклучување Подлошки, Внатрешни Заб за Миење, AISI 410 Нерѓосувачки Челик

(1500 компјутери) 2, Заб за Заклучување Подлошки, Внатрешни Заб за Миење, AISI 410 Нерѓосувачки Челик

DEN 417.60

Стока
Достапно.

Забот подлошки се направени со мали остри и искривени заби, која кога ќе се компресирани, спречите олабавување.Ефективен како за заклучување кога се користи за миење и со мека подлога, како што се алуминиум или пластика.Во електрични апликации, забите се создаде основа површината за да се подобри врската.Нерѓосувачки челик значително ја подобрува отпорноста на tarnishing или корозија.Дијаметар (Номинална) : #2 Category : Заб Заклучување Washers System на Мерење : НИ Units Brand : Aspen сврзувачки елементи®Форма и Дизајн : Внатрешни Заб Washer Material : Нерѓосувачки Steel Material Одделение : AISI 410 Нерѓосувачки Steel Coating : Uncoated Hardness Оценка : Rockwell C40-C50 Standards и Спецификации : ASME B18.21.1 NB : Производ слики се заштитени со авторски права уметнички претставувања кои не може да се одрази на производот точниот изглед, пропорции и/или роднина димензии.

Детали

Свеж

Избор на клиенти