.

.

New
DM556 Stepper Моторни Возачот, Дигитални Stepper Возачот, Stepper Моторни Возачот Контролер Одбор Модул, 20‑50VDC Ниско ниво на Бучава Анти‑Мешање 200kHz Пулсот на Текст Фреквенција

DM556 Stepper Моторни Возачот, Дигитални Stepper Возачот, Stepper Моторни Возачот Контролер Одбор Модул, 20‑50VDC

DEN 645.36

Стока
Достапно.

【Напојување】напојување напонот на DM556 stepper мотор, возачот е 24 V-50 V DC, и 8 ниво прилагодливи излезна струја 0.5 А‑5.6 А. 【Голема претстава】DM556 stepper моторни возачот поддржува биполарно постојан струја PWM вози излез, мала брзина на вибрации, ниско ниво на бучава, добри перформанси и сигурен квалитет. 【Оптички изолација влезниот сигнал】Оптички изолација влезниот сигнал, пулсот одговор на фреквенција до 200k Hz, стабилни перформанси, висока ефикасност, може да ги исполни вашите различни потреби. 【Анти‑мешање】DM556 stepper моторни возачот има силна анти-мешање способност, и постигнува висока прецизност на позиционирање во сложени средини, што е многу сигурен. 【Широка употреба】На stepper мотор, возачот е погодна за 42/57 stepper мотори и е широко се користат во автоматско пакување машини, гравирање машини и друга опрема за автоматизација.Функција : 1. 24 V‑50 V DC напојување, 8 ниво прилагодливи излезна струја 0.5 А‑5.6 А. 2. Биполарно постојан струја PWM вози излез.Ниска брзина на вибрации и ниско ниво на бучава.3. Оптички изолација влезниот сигнал, пулсот одговор на фреквенција до 200k Hz.4. Силна анти‑мешање способност, да се постигне високо прецизно позиционирање во посложена средина.5. Одговара за 42/57 stepper мотор, широко се користи во автоматско пакување машина, гравирање машина и други автоматизација опрема.Спецификација : Состојба : 100% Сосема New Item Тип : Stepper Моторни Возачот Материјал : Алуминиум Alloy Color : Black Model : DM556 Supply Напон : 24 V‑50 V DCOutput Струја : 0.5-5.6 ALogic Јачина на Струја : 7-16m APulse Текст Фреквенција : 0-200 Khz Microstep Резолуција : 1-512 Insulation Отпор : > 500 Megohm Package Листа : 1 x Stepper Моторни Возачот .

Детали

Свеж

Избор на клиенти