.

.

New
Greenwood од Суштинско значење Чиста Guaiacwood Етерични Масла (Bulnesia sarmientoi) со Стакло Dropper Природни Терапевтски Одделение Пареа Дестилирана 50мл (1.69 мл)

Greenwood од Суштинско значење Чиста Guaiacwood Етерични Масла (Bulnesia sarmientoi) со Стакло Dropper

DEN 162.00

Стока
Достапно.

100% РИЗИК НАБАВКА : Ние сме биле понуда 'Без Прашања Праша Пари Гаранција за враќање на' за последните 9 години.Ние веруваме дека нашата масла ќе го носиш траен терапевтски придобивки за вас.Количина - 50мл (1.69 мл) Контејнер Тип - Висок Квалитет Килибар Стаклено Шише со Стакло Dropper.Метод на Екстракција - Пареа Дестилација Ботаничкото Име - Bulnesia sarmientoi, 100% Чист, Природен, Undiluted, Премиум, Терапевтски Одделение Етерично Масло Вегетаријанци, без Суровост, Не се Тестирани на Животни, Алкохол Слободни, Растворувач за Слободни.Чиста Guaiacwood Етерично Масло е многу густа и леплива, кога во чиста форма.Можете да се меша со било кој оператор масло пред да го користите.Ние ќе исто така, ви препорачуваме да микробранова шише барем за неколку секунди пред да го користите.Нафта ќе излезе во ред и ќе им служи на сите ваши цели и потреби.Ние никогаш нема компромис за нашите клиенти задоволство.КАКО ДА го КОРИСТИТЕ : не се однесуваат директно на кожата, секогаш се разредува со превозникот масло. 1% за секојдневна лицето за нега, 5-6 капки во 30ml превозникот масло. 2% за секојдневна тело грижа, 10-12 капки во 30ml превозникот масло. 3-5% за акутна нега, 15-30 капки во 30ml превозникот масло. 1ml е составена од околу 16 капки.ВНИМАНИЕ : Овој производ нема за безбедност на децата капа.Чувајте се далеку од децата.Да се чува далеку од очите.Мијте ги рацете по допирање на етерични масла.Големина : 50мл (1.69 Унца) со Стакло Dropper.

Детали

Свеж

Избор на клиенти