.

.

New
BELEY Ладење Дигитални Цела HVAC Систем Мерач Сет со Температура Клипови и Црева

BELEY Ладење Дигитални Цела HVAC Систем Мерач Сет со Температура Клипови и Црева

DEN 4079.76

Стока
Достапно.

Вакуум тест резолуција : 1 Kpa.Долг живот вентил прекинувачи, 1/4-инчен стандарден интерфејс дизајн за да се осигура дека инструмент издржливост и флексибилност.Вакуум тест единица : Kpa; Mpa; bar; in Hg; PSI.BELEY Ладење Дигитални Цела HVAC Систем Мерач Собата е помошен инструмент за инсталација, тестирање и одржување на опрема за ладење како што клима, фрижидер и ладно складирање.Целата машина е солидна и удобно да се одржи.ВИСОКА ПРЕЦИЗНОСТ И ГАРАНЦИЈА инструмент користи висока јачина на инженеринг пластични и гумени не се лизга силикони дизајн. Притисок тест : Мерач на притисок.Компатибилен со Ладилни Систем : R11 R13 R113 R114 R115 R116 R12 R123 R124 R125 R1270 R134 A R14 R141 B R142 B R143 A R152 A R170 R21 R218 R22 R227 EA R23 R236 EA R245 CA R245 FA R290 R32 R401 A R401 B R401 C R402 A R402 B R403 A R403 B R404 A R404 B R405 A R406 A R407 A R407 B R407 C R407 D R407 E R408 A R409 A R41 R410 A R410 B R411 A R411 B R412 A R413 A R414 A R414 B R415 A R415 B R416 A R417 A R418 A R419 A R420 A R421 A R421 B R422 A R422 B R422 C R422 D R423 A R424 A R425 A R426 A R427 A R428 A R50 R500 R501 R502 R503 R504 R507 A R508 A R508 B R509 A R600 R600 A R717 R744(Co2) R1234.Ние обезбедуваме 30day парите назад и 24month гаранција се обезбеди висок квалитет на услуга по продажбата.Притисок тест опсег : 0 Kpa – 6000 Kpa.МОРА да се ИМА интелигентна електронска ладилни група инструмент е помошен инструмент за инсталација, тестирање и одржување на опрема за ладење како што клима, фрижидер и ладно складирање.Вакуум тест опсег : -101 Kpa – 0 Kpa.Тоа е заслужува да ја имаат оваа мулти-функционални, точни и едноставно работи дигитални колектор да го направите на работа десно.HVAC Систем Мерач Поставите има двоен притисок тест, dual температура тест, дигитални readout, мулти-единица за префрлување, мулти-режим функција и вграден во ладилни база на податоци.СУПЕР УДОБЕН АЛАТКА инструмент може да се измери двоен притисок во исто време, како и двојна температура, мерење, со автоматско мулти-единица за притисок конверзија, автоматска конверзија на температура целзиусови степени / Фаренхајтови, за да се олесни различни потреби.ОНА што МОЖЕТЕ ДА ДОБИЕТЕ ПОВЕЌЕ, Изградена-во 89 видови на ладилни притисок-испарување температура база на податоци, исто така, да се пресмета subcooling superheat, за да се олесни директно читање на оперативниот процес на податоци.ПРЕМИУМ ДИЗАЈН Голем големина на течни кристали, LCD заднинско осветлување поддршка, прикажување на податоци јасен и лесен за читање, погодно светлина операција. 3-7days Брза Пратка преку DHL.Притисок тест за точност : +/- 0.

Детали

Свеж

Избор на клиенти