.

.

New
Hegebeck Клупата Мелење Тркала за Карбид Датотека Мелење Мелница Машина 180 x 12.7 mm 120 Ронки (Бела Корунд)

Hegebeck Клупата Мелење Тркала за Карбид Датотека Мелење Мелница Машина 180 x 12.7 mm 120 Ронки (Бела Корунд)

DEN 407.76

Стока
Достапно.

【Параметар】- Надворешниот Дијаметар : 180mm/7-1/9inch;Внатрешен Дијаметар : 32-милиметри/1-1/4inch;Дебелина : 12.7 mm/1/2inch;Грануларност : 120 Жито;Материјал : Бела Корунд;. 【Широко се Користи】- Работи исклучително добро на алатки како вежби,пилани или за еднократна употреба совети за burring,мелење,акции отстранување,спојувањето,отстранување на рѓа,чистење, а по завршувањето;. 【Идеален Мелење Тркала】- има високо ронливост,остар абразивни зрна и добра топлинска спроводливост;Тоа е развиена со керамички алумина, како и високо-перформанси бонд кој обезбедува брзо парчиња со минимални изгори;. 【Карактеристики】- за Време на мелење процес на мелење на топлина генерирана од страна на острат воланот е релативно мал и има одлична machinability.Покрај тоа,нема штетни материи се произведени,што е добро за работниците и на животната средина;. 【Производ, Услуга】- ве Молиме да бидат сигурни да ги купите нашите производи.Ако имате било незадоволство со нашите производи,ве молиме да не контактирате на време,ние ќе ви даде задоволителен одговор;.Hegebeck Мелење Wheel Description : Идеален мелење алатка за среден и висок сила метални материјали;Униформа честички,лесно да се песок,помалку се носат и солза;Клупата воланот е преполна со telescoping bushings да се приспособат на популарната машина вретено sizes Abrasive воланот е дизајниран да се вклопуваат повеќето стационарни клупата мелница машини и работа клупи;Спецификации : Име на Производ : Мелење Wheel Package Содржина : 1 PCS x Мелење Wheel Note : димензии се мерени рачно,па отстапувања може да постои,се надевам, ќе може да се разбере нас и ви благодарам многу;.

Детали

Свеж

Избор на клиенти