.

.

New
Linksys Голема Брзина DOCSIS 3.0 24x8 AC1900 Кабелски Модем Рутер, Уверение за Xfinity од страна на Comcast и Спектар од Повелбата (CG7500)

Linksys Голема Брзина DOCSIS 3.0 24x8 AC1900 Кабелски Модем Рутер, Уверение за Xfinity од страна на Comcast

DEN 5519.76

Стока
Достапно.

Комбинира AC1900 Wi Fi Рутер со DOCSIS 3.0 24x8 модем во 2 во 1 простор за заштеда на енергија, со високи перформанси уред.Се елиминира месечна кирија такси.Искуство со голема брзина Wi Fi брзина од вашата постоечка интернет провајдер планови до 300 Mbps.Доволно за програмите за HD видео стриминг, онлајн игри, и други Wi-Fi податоци тешки активности.Едноставна plug and play setup : почеток право надвор од кутијата без CD setup.Компатибилен со Comcast, Спектар и Xfinity.2 во 1 AC1900 Wi Fi Кабелски Модем Рутер комбинира a DOCSIS 3.0 24x8 кабелски модем и ултра брза AC рутер intone удобен, високи перформанси device.By комбинирање на кабелски модем и рутер, има помалку уреди преземањето на просторот на вашиот tabletop и повеќе пари во вашиот џеб.Идеален за зафатен домаќинства со повеќе приклучени уреди, Wi Fi кабелски модем рутер нуди доволно за програмите за стриминг, онлајн игри, и други податоци тешки активности.Со едноставни за подесување, ќе уживате повеќе моќни Wi Fi брзина неколку минути.Се воспостави Интернет брзина со голема брзина и да уживате во ултра-брз Wi-Fi со Linksys AC1900 Wi-Fi Кабелски Модем Рутер (CG7500).Оваа високо-перформанси на уредот ги комбинира функциите на модем рутер и во една компактна единица, помага да се елиминира нередот од вашиот десктоп или полица.Компатибилен со сите водечки кабел широкопојасен интернет провајдери, на CG7500 Кабелски Модем Рутер ви овозможува да заштедите на месечна модем за изнајмување на надоместоци од вашите услуги.И благодарение на Безжична-AC брзини до 1.9 Gbps, овој модем рутер супериорна типичен портал модеми со брзина до 4.3 x побрзо од Безжичниот-Н. она Што е во Кутијата : .Благодарение на нејзините две безжични бендови, на CG7500 има пропусен опсег за да се справи со истовремени врски.2,4 GHz бенд е идеален за полесни Интернет активности и постари безжична-N и -G уреди.Втората голема брзина 5 GHz бенд обезбедува исклучителна брзина на онлајн игри и видео стриминг.На Linksys CG7500 модем рутер нуди 24 преземете и 8 испратите врзани канали за максимална ефикасност при пренесување на податоци преку вашите постоечки кабел широкопојасен интернет конекција.Тоа е, исто така, DOCSIS 3.0 заверена да се зголеми на автопат и да ги елиминираат податоци метеж.

Детали

Свеж

Избор на клиенти