.

.

New
Socket Set Завртка, Најлон Совет, 4-40 x 3/8, од Легиран Челик, Црна Оксид, Хексадецимален Штекер (Количина: 1000) Груб Навој, 4 Копачка/Слепи/Ален/Завртки без глава, Должина: 3/8 ин

Socket Set Завртка, Најлон Совет, 4-40 x 3/8, од Легиран Челик, Црна Оксид, Хексадецимален Штекер (Количина:

DEN 640.80

Стока
Достапно.

Тема : Крупни / Thread / Легиран Челик / Црна Оксид.Се Препорачува Хексадецимален Штекер Ален Клуч Клуч : 0.050 (Инчен).Навој Дијаметар-Теренот : 4-40, Должина : 3/8 инчи.Се Препорачува Хексадецимален Штекер (Allen Клуч) Големина : 0.050 (Инчен).Црна Оксид не е заштитен заврши и ќе рѓа ако се изложени на влага.Нерѓосувачки Челик материјал се препорачува за средини со влага.Додека "традиционалните" set завртки се совршени за постојан инсталации, кружни гребени нивните совети предизвика кога сечење во парење окно може да биде проблематична за апликации каде вратило треба да се repositioned или отстрани.Овие покрена краевите може да ја оштети вратило и компонента за која што е приклучен.За среќа, Најлон Падна поставите завртки се специјално конструиран за да се одржи компоненти во место без да се оштети шахти или компоненти.

Детали

Свеж

Избор на клиенти