.

.

New
На Наполнетост на батеријата Контрола Модул, DC 6-60V, XH-M604, Заштита на Одборот за Автоматско Полнење/Стоп

На Наполнетост на батеријата Контрола Модул, DC 6-60V, XH-M604, Заштита на Одборот за Автоматско Полнење/Стоп

DEN 318.96

Стока
Достапно.

▶ Овој производ е погоден за 6-60 V полнење на батеријата контрола, и може да се постави режимите на полнење на напон и да се престане со наплата на напон. ▶ ЗАДОЛЖЕН за КОНТРОЛА МОДУЛ е Погоден за употреба во домот полнач, сончевата енергија, Ветерна генератор. ▶ Текст полначот 6-60v на крајот, поврзете складирање батеријата на НАДВОР крајот. ▶ ЗАДОЛЖЕН за КОНТРОЛА МОДУЛ е доста интелигентни, помагање на заштедите електрична енергија, и безбедно. ▶ Автоматско моќ прекинување, штедење енергија, штедење енергија, продолжување на животниот век на батеријата.Спецификации : Влезен Напон : DC 6-60 V Екранот Прецизност : 0.1 V Контрола на Прецизност : 0.1 V Излез Тип на : директен излез Напон грешка : +/-0.1 V Апликација Области : 6-60 V складирање на батеријата Големина : 81*54*24mm/3.19*2.13*0.94 инчен Користејќи Метод : Во подесување на напон вредност, start копчето игра улогата на До-прилагодете акција, стоп копче ја игра улогата на Надолу -прилагодете акција 1.Поставена Почетна Напон : во нормалниот приказ на напонот на државата, притиснете на копче ќе се прикаже полнам напон; долго притиснете за 3s дигиталниот цевка ќе флеш; можете да почнете или престанете копчето за да го поставите стартување полнење напон вредност 2.Поставено Стоп Напон : во нормалниот приказ на напонот на државата, притиснете на копче ќе се прикаже запирање на полнење напон; долго притиснете го копчето за 3s дигиталниот цевка ќе флеш; можете да почнете или престанете копчето за да одредите запирање на полнење напон вредност. 3.Фабрика Ресетирање : во моќта на државата притиснете на старт/стоп копче во исто време, дигитални цевка ќе се прикаже 888; што претставува фабрика ресетирање поставки.Пакет се Вклучени : 1 x Наполнетост на Батеријата Контролен Модул .

Детали

Свеж

Избор на клиенти