.

.

New
PRETEC Мелење Тркала за Агол Брусилки, 10PCS Пак, 4-1/2 x x 1/4 7/8-Инчен Мелење Тркала за Пескарење, Полирање, Обликување

PRETEC Мелење Тркала за Агол Брусилки, 10PCS Пак, 4-1/2 x x 1/4 7/8-Инчен Мелење Тркала за Пескарење, Полирање,

DEN 359.76

Стока
Достапно.

【Безбедна И Стабилна Суровини】 Поради совршен односот на BASF смола и висок квалитет на алумина, силициум карбид, тие се издржливи.И со цел да се обезбеди мелење тркала слободни од влага и зголемување на работниот век на нашите мелење диск на влага-доказ влакна текстил е додадена на секое парче. 【ВРЕМЕ-ТЕСТИРАН БЕЗБЕДНОСТ】 PEGATEC 4.5" мелење диск е засилен со три слоја од стакло влакна мрежа за да се избегне ризикот од оштетување за време на предизвик проекти под голем downforce.Претставата е супериорен во однос на квалитетот нивоа на повеќето авторитетни Европски стандарди EN 12413, MPV и TUV. 【ДОЛГ животен ВЕК】 патентираната плоштадот топлина дисипација систем може да се минимизира акумулација на топлина и способност за ослободување на железо парчиња за да се избегне блокирање на мелење диск; висок квалитетот на BASF лепило смола се применува за да се избегне грутки separations; 0.25 инчи задебелена дизајн обезбедува способност на повеќе мелење задачи. 【Голема претстава】 Обезбедува чиста, брза, високо прецизни рабови и површини за не-железни алатки и метали како алуминиум, бакар или титаниум.На метал мелење тркало е идеален за брзо акции отстранување, висок оперативен брзини и агресивни мелење акција. 【Широка Примена】 мелење тркало со одлична нерѓосувачки челик површина е совршен за чистење, derusting, брусење, прашина, deburring, полирање, соголување resi.Стил : 10 PCS Мелење Тркала.

Детали

Свеж

Избор на клиенти