.

.

New
Ладно Медицина за Деца на Возраст 2+ со Hyland е, Ладно 'n Слуз Олеснување Течност, Природни Олеснување на Слуз & Конгестија, Течење на Нос, Кашлица, 4 Унци

Ладно Медицина за Деца на Возраст 2+ со Hyland е, Ладно 'n Слуз Олеснување Течност, Природни Олеснување на Слуз

DEN 167.76

Стока
Достапно.

ОЛЕСНУВАЊЕ НА СЛУЗ течење на носот, кивање и назална конгестија.Безбедно за возраст од 2-12. ЛЕСНО е ДА се ЗЕМЕ : Природни сируп за да се олесни слуз & конгестија, течење на носот и кашлица. 4 FL МЛ= ДО 23 ДОЗИ на Hyland 4 Деца Ладно 'n Слуз.БЕЗБЕДНИ И НЕ-НАВИКА ФОРМИРАЊЕ : Нашето нежно хомеопатски формули се направени со сите природни активни состојки.Не се познати несакани ефекти и нема да се во судир со било какви лекови може да се донесе.Безбедни, Ефикасни, Природна Формула за деца 2-12 години.Сите природни хомеопатски состојки.Не содржи Аспирин, Ацетаминофен, Ибупрофен, Naproxen, Pseudoephedrine или Dextromethorphan.Шеќер Слободни, Боја На Слободни.Без вештачки вкусови.Безбедни, Ефикасни, Природна Формула за деца 2-12 години.Мулти-симптом, природни олеснување без поспан или стимулант несакани ефекти.Не содржи Аспирин, Ацетаминофен, Ибупрофен, Naproxen, Pseudoephedrine или Dextromethorphan.Шеќер Слободни, Боја На Слободни.Без вештачки вкусови.Стил : Дење Добиени од растенијата, минерали и други извори кои што се ослободени од груби хемикалии.Natrum Muriaticum (МОРСКА СОЛ) природно лечи раздразливост, oversensitivity, поплочува до акумулација на слуз, ги ублажува кашлица, болки во грлото Pulsatilla (ПРАВЕЦ на ЦВЕТ) помага со fussiness, поплочува до акумулација на слуз, и ги ублажува кашлицата & затнат нос.Бидејќи нашиот лекови се направени од природни активни состојки, без parabens, вештачки вкусови, бои, шеќер или алкохол, можете да им верувате дека Hyland производи немаат несакани ефекти и не создава зависност.

Детали

Свеж

Избор на клиенти