.

.

New
3Pcs Флексибилни Цевки Спојка Спојка Поставите Слива Цвет Спојка Алуминиум Легура Топката Завртка Спојка Комплет Прибор за Моторни GMC25x30 за Вратило за Пренос Систем?

3Pcs Флексибилни Цевки Спојка Спојка Поставите Слива Цвет Спојка Алуминиум Легура Топката Завртка Спојка Комплет

DEN 558.96

Стока
Достапно.

【Силна Заклучување】На еластична спојка користи затегнување сила на countersunk гром да се намали на шлиц и менгеме вратило цврсто.Правец на стрелките на часовникот и обратно од стрелките ротација карактеристики се исти. 【Цврсти и Издржливи】спојување е направен од алуминиум материјал, површината оксидација третман, цврсти и издржливи.На полиуретански еластомер врска во средината има добра водоотпорен и изолациони перформанси. 【Висока Прецизност】На толеранција точноста на сите внатрешни дупки се контролира во H6, и сите дупки се целосно проверени со кориснички plug мерачи за да се обезбеди квалитетот на производот.Површината оксидација третман. 【Лесно да се Работи】спојување има мала и компактна структура, е погодно да се поправи и расклопување, и нема да предизвика штета на вратило. 【Применливи】спојување има висока точност и е широко се користат во вратило за пренос системи на различни механичка опрема.Може да се апсорбираат вибрациите, компензира радијална, аголна и axial отстапување.Спецификација : Предмет Тип : Флексибилни Спојка Модел : GMC-25 x 30 Количина : 3pcs Надворешниот Дијаметар : Прибл. 25мм / 1in Должина : Околу. 30мм / 1.2 во Внатрешниот Дупка : Прибл. 8mm / 0.3 во, 8mm / 0.3 во 8mm / 0.3 во, 10мм / 0.4 во 10мм / 0.4 во, 10мм / 0.4 во 12mm / 0.5, за 12mm / 0.5 во Затегнување Завртка Torsion : 1.5 М Н. Оценет Torsion : 10 N.М Дозволиво Ексцентричност : 0.1 mm Дозволиво Девијации Агол : 1° Дозволиво Axial Отстапување : ±0.2 мм Максимална Брзина : 10000 PM Статични Torsional Вкочанетост : 90 N.M/RAD Момент На Инерција : 5.0 x 10^-6 KG.М2 Материјал : Сила алуминиум легура Еластомер Материјал : Полиуретан Површински Третман : Anodic оксидација третман Карактеристики : Средно еластомер врска Апсорбираат вибрациите, компензира радијална, аголна и вратило отстапување отпор Нафта и електрична изолација насока на стрелките на часовникот и обратно од стрелките ротација карактеристики се исти Постојат три различни цврстина elastomers Стегање завртки за фиксирање на Пакет Листата : 3 x Флексибилни Спојка Забелешка : Внимателно да се споредат производ големина разлики, пазете се од грешки.

Детали

Item Type:
Flexible Coupler
Model:
GMC-25 x 30
Quantity:
3pcs
Outer Diameter:
Approx. 25mm / 1in
Length:
Approx. 30mm / 1.2in
Inner Hole:
Approx.
8mm / 0.3in, 8mm / 0.3in :
8mm / 0.3in, 10mm / 0.4in :
10mm / 0.4in, 10mm / 0.4in :
12mm / 0.5in, 12mm / 0.5in :
Tightening Screw Torsion:
1.5N.M
Rated Torsion:
10N.M
Allowable Eccentricity:
0.1mm
Allowable Deflection Angle:
Allowable Axial Deviation:
±0.2mm
Maximum Speed:
10000PM
Static Torsional Stiffness:
90N.M/RAD
Moment Of Inertia:
5.0 x 10^-6KG.M2
Material:
Strength aluminum alloy
Elastomer Material:
Polyurethane
Surface Treatment:
Anodic oxidation treatment
Features:
Intermediate elastomer connection :
Absorb vibration, compensate radial, angular and shaft deviation :
Oil resistance and electrical insulation :
Clockwise and counterclockwise rotation characteristics are exactly the same :
There are three different hardness elastomers :
Clamping screw fixing :
Package List:
3 x Flexible Coupler :
Note:
Carefully compare product size differences, beware of mistakes. :
Свеж

Избор на клиенти