.

.

New
753 Батеријата Апарат за полнење за NiMH, 1S/2S/3S NiMH Батерија на Полнење NiMH Посветен Батерија Полнач Модул, 1.5 V 3V 4.5 V CC CV Полнење Модул, Безбедно да ја Полните(Не Терминал, 1S)

753 Батеријата Апарат за полнење за NiMH, 1S/2S/3S NiMH Батерија на Полнење NiMH Посветен Батерија Полнач Модул,

DEN 222.96

Стока
Достапно.

Автоматско ниско-енергетски режим на спиење кога моќта на текст е отстранет.Постојан струја / константна температура соработка со топлинска регулатива да се зголеми на наполнетост на ефикасноста без ризик од прегревање.Одржување полнење на владата (тајмер престанок).Со LED индикатор за да се покаже на статусот на полнење.Precharge регулатива за наплата на длабоко празни батерии и минимизирање на дисипација на топлина за време на иницијалната наплата.Функција : 1. Precharge регулатива за наплата на длабоко празни батерии и минимизирање на дисипација на топлина за време на иницијалната наплата.2. Постојан струја / константна температура соработка со топлинска регулатива да се зголеми на наполнетост на ефикасноста без ризик од прегревање.3. Автоматско ниско-енергетски режим на спиење кога моќта на текст е отстранет.4. Одржување полнење на владата (тајмер престанок).5. Со LED индикатор за да се покаже на статусот на полнење.Спецификација : 1-Cell(1 S) 1.5 V Верзија : Напон на Полнење : 1.5 V2-Cell(2 S) 3 V Верзија : Полнење на струјата : 1 AInput Напон : DC 5-6 V(Препорачуваме DC 5 V) Температура на Чување : -65~125 Application : Соларен Charging Electronic Речникот.

Детали

1-Cell(1S) 1.5V Version:
    Charging Voltage
2-Cell(2S) 3V Version:
Charging Current :
1A
Input Voltage :
DC 5-6V(Recommend DC 5V)
  :
Storage Temperature :
 -65~125
Application:
  
Solar Charging :
Electronic Dictionary :
Свеж

Избор на клиенти