.

.

New
Acme Електрични - T2530018SS - Една Фаза Суровата Средина Трансформатор, 120VAC, 240VAC Излез, 240VAC, 480VAC на Текст

Acme Електрични - T2530018SS - Една Фаза Суровата Средина Трансформатор, 120VAC, 240VAC Излез, 240VAC, 480VAC

DEN 1919.76

Стока
Достапно.

Трансформатор има клучалката монтажа слотови за монтажа завртки пред инсталација.Трансформатор има клучалката монтажа слотови за монтажа завртки пред инсталација.Монтажа места се достапни од предната страна.Неговите карактеристики вклучуваат флексибилни бакар leadwire сите отпуштања за лесно врски надвор пред пристап жици за замрзнување.Двојна големина knockouts двете страни и на дното на жици оддел се за поголема жици удобност и флексибилност.Овој оглас е за секој.Оваа содржина бара посебни превозот, дополнителни трошоци можат да се применат.Технички Спецификации Објект - Трансформатор Една Фаза Суровата Средина Трансформатор Фаза - Електрични 1 Влезен Напон - Трансформатор 240 V AC, 480 V AC Излезен Напон - Трансформатор 120 V AC, 240 V AC VA Рејтинг - Трансформатор 25 k VA Монтажа - Трансформатор Ѕид Отворено Отценети - Трансформатор Да Hz - Електрични 60 Hz Темп.Пораст 115 Степени C Куќиште Оценка NEMA 3Р IP Оценка 14 Ширина 16.13 во Висина 18.44 во Длабочината на 13.34 во Боја Сива Куќиште Заврши во Прав Обложени Куќиште Материјал од не ' Рѓосувачки Челик Стандарди УЛ Наведени, АДС Заверена Нокаут Големина - Трансформатор 1, 1 1/2 во Производители Гаранција Должина од 10 год Оваа точка е ограничено за меѓународна продажба.

Детали

Свеж

Избор на клиенти