.

.

New
Leica C-Лукс Дигитална Камера (Светлина Злато) Пакет со Tripod

Leica C-Лукс Дигитална Камера (Светлина Злато) Пакет со Tripod

DEN 23951.76

Стока
Достапно.

Leica C-Лукс Дигитална Камера (Светлина Злато) Tabletop Tripod Леќа Комплет За Чистење Микрофибер Крпа. 20.1 ПРАТЕНИК 1" MOS Сензор Leica DC Vario-Elmar 15x Зум Објективот. 24-360mm (Еквивалентно 35mm) 0.21" 2.33 м-Dot Електронски Визир. 3.0" 1.24 м-Dot екран осетлив на допир LCD Монитор UHD 4 K Видео на 30 и 24 fps.ISO 25600 и 10 fps Континуирано Снимање 5-Оската Оптичка Стабилизација на Сликата.Елегантни, стилски, и разноврсна, светлината злато Leica C-Лукс е мултимедијална дигитална камера добро прилагодени за секојдневниот снимање.Врти околу 20.1 ПРАТЕНИК 1" MOS сензор, и во висока резолуција фотографии и UHD 4030p видео може да биде снимен.На сензорот дизајн содржи врвот на осетливост од ISO 25600 да им се овозможи работа во слаба светлина, и на врвот 10 fps снимање го оценувате исто така е достапен за фотографирањето подвижни предмети.Надополнување на сензорот флексибилност е 15x оптички зум Leica DC Vario-Elmar леќа, кои ги опфаќаат 24-360mm еквивалент фокусна должина, опсег за фотографирањето во широк спектар на ситуации.Овој објектив е да се постигне е добиле за 5-оската оптичка стабилизација на сликата, што ја минимизира појавата на камерата се тресат за поостри слики кога се работи рачно.Надвор од нејзините перформанси, C-Лукс е, исто така, се разликуваат по своите физички дизајн кој вклучува и 2.33 м-dot електронски визир, за светло око на ниво на снимање, како и 3.0" 1.24 м-dot LCD екран осетлив на допир.Дополнително, вграден Wi-Fi и Bluetooth ЛЕ конективност дозволи безжично споделување на фотографии и филмови на вашите мобилни уреди преку посветен на Leica C-Лукс стан.Пакет Предмети Вклучуваат : Leica C-Лукс Дигитална Камера (Светлина Злато) C-Лукс BP-DC 15/E/A/ВО Battery Tabletop Tripod Lens Чистење Kit Microfiber Крпа.

Детали

Свеж

Избор на клиенти