.

.

New
Fujifilm Instax Споделување на СП-2 Mobile Printer (Сребро)

Fujifilm Instax Споделување на СП-2 Mobile Printer (Сребро)

DEN 6479.76

Стока
Достапно.

Се создаде Instax фотографии со испраќање на слики од паметни телефони и таблети со користење на слободни споделување на стан.Висока резолуција на слики со печатење на пиксели на 800x600 точки и резолуција на печатење од 320 dpi да покажат детални gradations, изрази на лицето, знаци или објекти јасно; Користи 256 нивоа по боја (RGB).Нов ласерски изложеност систем се постигнува побрз печатење време од 10 секунди од печатење за пренос на податоци за печатење на излез.Опремен со батерија дека трошоците преку micro USB порта; Достапен во сребро и злато.Температурата на работа : +5° целзиусови степени до + 40° целзиусови степени / +41° Целзиусови до + 104° Фаренхајтови (без кондензација); Постои прирачник на вредноста на уделот печатач стан кој ви овозможува да се направи слика потемна или посветла како што гледате се вклопуваат.Ве молиме забелешка : Љубезно се однесуваат на прирачник за корисникот особено ве молиме погледнете страници 31 и 32, за подобро користење.Instax Споделување на СП-2 ви овозможува да испечатите вашиот најдобар паметен телефон слики побрзо од кога и да е со висок квалитет кредитна картичка со големина на отпечатоци.Оваа следната генерација Instax Споделување на СП-2 карактеристики на елегантни тело, згодна квалитет на сликата, подобрување на Wi-Fi конективност и рафинирана работа, сите во две нови прекрасни бои - Сребро и Злато - со додадени текстура за класичен добар изглед.Новиот Споделување на СП-2 подобрува неговата брзина над оригиналната Споделување на СП-1 со печатење мирно и тивко во само 10 секунди, во споредба со 16 секунди и во претходниот модел.

Детали

Свеж

Избор на клиенти