.

.

New
Заслуга Смола Абразивни Пршлен, Влакна Подлога, Алуминиум Оксид, 7/8 Арбор, 7 Дијаметар, Чакал 60 (Кутија од 25)

Заслуга Смола Абразивни Пршлен, Влакна Подлога, Алуминиум Оксид, 7/8 Арбор, 7 Дијаметар, Чакал 60 (Кутија од

DEN 870.00

Стока
Достапно.

Затворена грб покрива 100% од површината со абразивни зрна, за повеќе вкочанетост и подобра завршна површина од еквивалентно со отворен грб, каде абразивни ронки покрива 50 до 70 проценти од површината.Застаклување е кога на дискот станува мазна и glassy, или сјајна, и не се намали, како и.Овој диск карактеристики смола бонд.Заслуга Абразиви е производство абразиви за deburring и завршувањето на индустрија уште од 1945 година, и се гордеат со својот квалитет и да се фокусира на услугата.Жито соголување е кога абразивни зрна се повлече од дискот себе, и е пожелно, бидејќи на површина станува погруб поради недостасува зрна.Употреба на тврда подлога за агресивни сечење, медиум подлога за општа намена апликации, или мека подлога за контури и парична казна доработка.Смола обврзници за топлина и отпорност на влага и задржување на абразивни зрна добро.Алуминиум оксид дискови се економичен избор за општа намена и операции, како што се отстранување на завари и недостатоци.Овој диск е погоден за употреба со умре мелница.Застаклување се должи на топлина од мелење реагираат со натоварени диск, и е пожелно, бидејќи диск површина грубост е потребно за мелење далеку материјал.Тоа е еден тежок, фрактура - и носат-отпорни, чакал, кој работи добро со широк спектар на материјали, од метали на дрво.Користење со лиен-гума поддршка влошки.Ова е затворен грб диск.Се користи со гумени украсениот поддршка подлога (се продава одделно).Алуминиум оксид е потрајни од силициум карбид и често се користи за материјал, отстранување и по завршувањето.Обложени абразиви имаат индивидуални абразивни зрна распоредени на однапред одредени растојание една од друга.Смола обврзници се корисни за абразивни операции со високи оперативни брзини, влијание, и одеднаш товарење, како смола врска е силна.Вчитување е каде остатоци добива заглавен помеѓу поединечните абразивни зрна, и го намалува диск перформанси со блокирање на излезот патеки за чипови (исто така наречен swarf) на отстранат материјал.Алуминиум оксид е широко се користи и разноврсна абразивен материјал.Алуминиум оксид е издржлив и најчестите абразивни зрна.Затворена палто за повисок квалитет на завршница од отворен грб диск.Абразиви се користи за различни апликации од обликувањето дел да парична казна доработка, во зависност од чакал големина.Висок ронки броеви како 400 се во ред и да помогне да се создаде една мазна површина.

Детали

Свеж

Избор на клиенти