.

.

New
Сега Етерични Масла, Карамфил Масло, 1 Fl Мл

Сега Етерични Масла, Карамфил Масло, 1 Fl Мл

DEN 167.76

Стока
Достапно.

Од СУШТИНСКО значење АРОМАТЕРАПИЈАТА - Карамфил е затоплување, смирувачки и пријатна со топла, луто мирис кој се промовира рамнотежа и релаксација.Кога вашиот живот е навистина избалансирани, одржување на здрава расположение и позитивен поглед само се чини дека доаѓаат природно.ПРИРОДНИ/ОДГОВОРНО НАПРАВИ - Ова масло е добиено преку steam дестилација на карамфил пупки, листови и стебла.Направен во state-of-the-art лаборатории, природно добиени и предмет на чистота тестирање во куќата, вегетаријанци и никогаш не се тестираат врз било животни. 100% PURE/UNDILUTED - Нашите етерични масла се високо концентрирани и 100% чист и слободен од синтетички состојки, испорачувајќи ги најдобрите корист на изворот на растенија, плодови, семиња, цвеќиња, кората, стебла, корени или листови од која тие доаѓаат.МУЛТИ-УПОТРЕБА/БЕНЕФИЦИИ - Ароматерапијата е древна и почитан традиција.Може да се користи во diffusers да дишат чист воздух во соба или да уживате во ароми кои се релаксираат или да го стимулира вашиот ум.Се стопи стрес и напнатост во еден момент со едноставно капка.ЧИСТЕЊЕ/БЕЗБЕДНА АЛТЕРНАТИВА - Претставува безбедна природна алтернатива на токсични, вештачки aerosal спрејови или неуредна свеќи.Ако сте загрижени за одржување на вашиот дом и чиста и оган-безбедно, ние би високо препорачуваме фрлање некои етерични масла во микс!.Употреба на природни есенцијални масла за ароматерапијата е древна и почитан традиција што е подобрување на расположението и подигнување на духови за илјадници години.Етерични масла се течни растителни екстракти кои се вистински одраз на растенија од кои тие се родени.Нашите состојки се состои од 100% чист карамфил масло само, создадени преку природен дестилација процес, нудејќи најчиста и најмоќните природни етерични масла достапни.Природни етерични масла се високо концентрирани и треба да се користи со внимание.Кога ќе се чувствувате надолу, обидете се Блуз Олеснување се Вклопуваат : Додадете 2 капки на секој од карамфил масло и лимон нафта и 3 капки масло од портокал за да дифузор и да уживате.

Детали

Свеж

Избор на клиенти