.

.

New
Clorox, CLO31444CT, Здравствена заштита Водород Пероксид Почиста, 6 / Картон, Јасно

Clorox, CLO31444CT, Здравствена заштита Водород Пероксид Почиста, 6 / Картон, Јасно

DEN 809.76

Стока
Достапно.

Clorox Здравствена заштита Водород Пероксид Почиста средства за Дезинфекција убива микроорганизмите брзо на широк спектар на површини.Тоа е спремен-за-користење на еден-чекор noncorrosive средства за дезинфекција почиста дека чисти и disinfects побрзо од конкуренцијата.Таа има 30 до 60 секунди тврда површина дезинфекција пати на повеќето бактерии и вируси.ЕПА регистрирани за да го убие повеќе од 40 микроорганизми, вклучувајќи 13 антибиотски-резистентни микроорганизми.Свесното на пациентот и персоналот удобност, ова почиста што е формулиран без груби хемиски мириси, гасови, или да се додаде мириси.Наменети за употреба во комерцијални settings.

Детали

Свеж

Избор на клиенти