.

.

New
Од суштинско значење 6-Pack Ароматерапијата Кит | Symboil Чисти Етерични Масла | Масло од Чајно Дрво, Рузмарин, Еукалиптус, Лимон, Портокал, Пеперминт - за Diffuser, Овлажнител,

Од суштинско значење 6-Pack Ароматерапијата Кит | Symboil Чисти Етерични Масла | Масло од Чајно Дрво, Рузмарин,

DEN 422.16

Стока
Достапно.

Од СУШТИНСКО значење 6 PACK - Нашите 6 pack ароматерапијата комплет содржи шарени различни етерични масла со широк спектар на секојдневни употреба : се промовира мирна, поддршка на растот на косата, зголемување на расположението, и многу повеќе!.УБАВИНАТА се ВКЛОПУВААТ : Комбинација на етерични масла со превозникот масло да се создаде терапевтски DIY тематски убавина се вклопуваат : масло од чајно дрво за акни, или подмладителен пеперминт глупости!.СЕ ЗАБАВУВААТ!Позанимавам и да уживате 6 разноврсна ароматерапијата масла!Го исчистите вашиот кожата со чајно дрво, го исчистите вашиот ум со лимон+ прочистување на воздухот, се промовира радоста со портокал, правец надолу со еукалиптус.УЖИВАЈТЕ во!. 100% ЧИСТО ЕТЕРИЧНО МАСЛО : Без адитиви.Нашите пеперминт, еукалиптус, рузмарин, & чајно дрво се внимателно пареа дестилирана, додека нашите цитрус масла, портокал & лимон се ладно-цедените за максимална сила.ПОДОБРУВАЊЕ на ВАШАТА КРЕАТИВНОСТ : Дали сакате да го користите ароматерапијата масла поединечно или да креирате синергетски мешавина, овие масла помагаат за поддршка на креативните проток, & помогне да се поврзете вас за вашите сетила.

Детали

Свеж

Избор на клиенти