.

.

New
Fortinet | FG-100E-BDL-950-12 | FortiGate-100E Хардвер Плус 1 Година 24X7 FortiCare и FortiGuard Мрежна Безбедност Firewall

Fortinet | FG-100E-BDL-950-12 | FortiGate-100E Хардвер Плус 1 Година 24X7 FortiCare и FortiGuard Мрежна Безбедност

DEN 15598.80

Стока
Достапно.

Forti Gate 100-200 серија апарати се напојува со нашата најнова безбедност процесори и овозможи висока firewall автопат плус повеќе, интегрирано 1 МОБ пристаништа.Хардверска Единица, 24x7 Сеопфатна Поддршка, Напреден Хардвер Замена (NBD), Фирмверот и Општи Надградби, VPN, Сообраќај, UTM Услуги во Пакет (Апликација Контрола, IPS, AV, Ботнет IP/Домен, Мобилни малициозен софтвер Услуга, Интернет Филтрирање, Antispam, Forti Sandbox Облак вклучувајќи Појава и Содржини и да се Разоружаат & Реконструкција на Услуги) плус рок на договорот.Forti Gate-100 E 22 x МОБ RJ45 пристаништа (вклучувајќи 2 x WAN портови, 1 x DMZ порт, 1 x Mgmt порта, 2 x ХА пристаништа, 16 x switch пристаништа).Макс успеа Forti APs (Вкупно / Тунелот) 64 / 32. Firewall Автопат : 7.4 Gbps Нови Сесии : 30000 IPS : 500 Mbps SSL VPN : 250 Mbps.Димензии(во) : 1.75 x 17 x 10 Тежина(кг) : 7.28. Експлоатира и шифрирана малициозен софтвер.Малициозни сајтови и botnets.Ransomware и непознати напади.Обезбедува широка рутирање, префрлување, безжичен контролер и високи перформанси IPsec VPN способности за да се консолидираат networking и security функционалност.Овозможува флексибилен распоредување како што UTM и Безбедна SD-WAN.Еден Панел на Стакло со Мрежа Операции Центар (НОЌ) прикажи ги обезбедува 360° видливост за да се идентификуваат проблемите брзо и интуитивно.Претходно согласност список анализира распоредување и определување на најдобрите практики за подобрување на вкупната безбедност на телото.На Forti Gate 100 E серија обезбедува следната генерација firewall способности за средни до големи претпријатија, со флексибилност за да бидат распоредени во кампусот на претпријатија или гранка.Заштита од сајбер закани со сигурност процесор напојува со високи перформанси, сигурност, ефикасност и длабоко видливост.Forti Guard Лаборатории нуди реално време интелигенција на закана пејзаж, обезбедување на сеопфатни безбедносни ажурирања низ целиот спектар на Fortinet е решенија.Forti Care поддршка на корисниците тим дава глобална техничка поддршка за сите Fortinet производи.Forti Care нуди услуги за да се задоволат потребите на претпријатијата од сите големини.Највисоко оценет безбедност потврдена од NSS Лаборатории, Вирусот Билтен, и AV Comparatives.Индустрија е најголем закана заштита, IPsec VPN, и SSL-инспекција перформанси.Мулти-слоевит безбедност способности за да се намали сложеноста.Еден панел-на-стакло приказ со централизирано управување и известување.

Детали

Свеж

Избор на клиенти