.

.

New
6 Тркалаат Само Спојување со Силиконска Лента Гума Пламен Retardant Висока Температура ПВЦ Лента за Протекување Печат Цевки Поправка Алатки Електрични Жици Заврши Зат?

6 Тркалаат Само Спојување со Силиконска Лента Гума Пламен Retardant Висока Температура ПВЦ Лента за Протекување

DEN 1082.40

Стока
Достапно.

Нема остатоци : овие самолепливи силикони plumbers ленти може да се држиме брзо и цврсто на предмети, и нема да остави остатоци по отстранување; Тие се лесно да се поврзе привремено или за долго време, и да формираат една целосна печат без воздух, прашина доказ и водоотпорен.Широка примена : ќе добиете 6 тркалаат 1" x 5' само спојување ленти, овие силиконски ленти може да се применува како поправка ленти да им помогне на печат црева, водата, цевководи, и повеќе дом, градина или автомобил на итни поправки; исто Така погоден за користење како изолација ленти за жици или рака tools, и фабрика за одржување работи.Безбедно и затегнувачка отпорни : затегнувачка цврстина одделение на течење печат ленти е над 710 PSI, и работна температура е -60 степени целзиусови степени да 260 целзиусови степени, изолирани за да 400 V/мили, кои се погодни за репарација и завиткување на најпознатите алатки.Сигурен квалитет : овие само спојување ленти се направени на квалитет со силиконска материјали, без лепило слоеви, безбеден и сигурен, отпорен на корозија, отпорни на топлина, отпорни на влага, кислород отпорни, озонската отпорни, изолирани, притисок отпорни, и имаат добри перформанси за вода и херметички запечатување.Флексибилни и растеглив : овие меки силиконски запечатување ленти имаат карактеристики на флексибилност и истегнување, може да се соберат па дури и со мала цевка дијаметри и тесен агли, кои се погодни за двете замрзнување и греење средини.Доволно количество : ќе добиете 6 ролни на силиконски ленти во 6 различни бои, доволни количини за задоволување на вашите разни секојдневна употреба и замената потреби.Сигурен за користење : Овие силиконски ленти имаат силна пилинг сила и висока затегнувачка цврстина, кои се цврсти, леплива и водоотпорен, погодна за двете внатрешна и надворешна употреба.Карактеристики : Материјал : silicone Color : црна, бела, сива, зелена, сина, yellow Size : како што е прикажано во pictures Package вклучува : 6 Ролни на само спојување на силиконски tapes Notes : ве Молиме овозможи мало боја разлика поради различни екранот се прикажува.Ве молиме овозможи мало грешки на големината поради прирачник за мерење.

Детали

Свеж

Избор на клиенти