.

.

New
Растенијата Терапија Clary Мудрец Етерично Масло Чист, Undiluted, Природни Ароматерапијата, Терапевтски Одделение 10 mL (1/3 мл)

Растенијата Терапија Clary Мудрец Етерично Масло Чист, Undiluted, Природни Ароматерапијата, Терапевтски

DEN 262.80

Стока
Достапно.

100% СЕРТИФИЦИРАН ЧИСТА СМИРУВАЧКИ МАСЛО : Clary Мудрец има питу, овошни и цветни ароми дека е налудничав и тревни.Дифузна во воздухот во текот на ноќта да се чувствуваат еден бран на смиреност и заспијте да спијам.Жените го користат за време на ПМС и нивните период за да ви помогне со менструални грчеви, топлотни удари и надуеност.СИТЕ ПРИРОДНИ, БЕЗ АДИТИВИ ИЛИ СПОЈНИЦИ : Терапевтски Одделение Salvia Sclarea (Clary) Цвет Масло може да се применува локално, кога се комбинираат со превозникот масло на 2-5% сооднос.Се применува за вашите стомачни област за да се олесни непријатност.Направи шампон и масажа во косата да придавам влогови и подмладување вашиот брави.СЕРИЈА на СПЕЦИФИЧНИ GC-MS ИЗВЕШТАИ ЗА СЕКОЈ МАСЛО : Секое шише со масло од Растително Терапија оди преку повеќе рунди на тестирање вклучувајќи органолептички тестирање и повеќе рунди на GC-MS тестирање од страна на неколку трети лица лаборатории.ВИСОК КВАЛИТЕТ, ПРИФАТЛИВА ЕТЕРИЧНИ МАСЛА : На Растенијата Терапија нашата цел е да позитивно да влијаат на животите на толку многу луѓе како што веројатно може, со продажба на таков висок квалитет на производот, по прифатлива цена.Бидете сигурни да знаат што се купување на квалитетот масла во direct-to-consumer prices.УВЕРЕНИЕ AROMATHERAPISTS НА ВРАБОТЕНИ : Нашите клиенти се нашите #1 приоритет и ние би сакале и вие да се приклучат на Растенијата Терапија Семејство.Нашите Сертифицирани Aromatherapists се среќни да ви помогне со сите ваши Етерично Масло прашања.Покрај тоа, ние нудиме ризик 100% задоволство гаранција!Ние сме во моментов се надградуваме нашите пакување, па можете да ги примите или на етикетите на сликата во слики.

Детали

Свеж

Избор на клиенти