.

.

New
3M 982C Cubitron II Влакна Пршлен, 80+ Одделение, Обложени Браун Керамички Влакна Диск - 7 x 7/8 (Пакување од 25)

3M 982C Cubitron II Влакна Пршлен, 80+ Одделение, Обложени Браун Керамички Влакна Диск - 7 x 7/8 (Пакување од

DEN 2781.84

Стока
Достапно.

• Јаглероден челик.Влакна Диск : користи керамички како абразивен материјал обезбедување на подолг живот, и повеќе агресивни зрна со подобрена авто-острат ефект.Овие врвови дејствува како индивидуални сечење алатки кои парче преку метал, и постојано полица-изостри како поени прекинеме. 3 M Cubitron II Влакна Диск 982 C парчиња преку јаглероден челик со 3 M Прецизност во Облик на Зрно и генерира до двапати намалување на стапката на, издржливост, и животот на други влакна дискови—сите со помалку мелење притисок. • Нерѓосувачки челик.Примена : добро прилагодени за работ chamfering, обработка жлебови, beveling, и отстранување на јаглероден челик завари, мелница скала, јами, и недостатоци.Зрна носат рамномерно и само-изостри, намалување на топлина поради триење до двапати на живот на други влакна дискови, со помалку мелење притисок. 3 M Cubitron II Влакна Диск 982 C е добро прилагодени за работ chamfering, beveling, и отстранување на јаглероден челик завари, мелница скала, јами и недостатоци, обработка бразди, и повеќе.Ако работите со топлина-чувствителни материјали, како челик, ќе го цениме начинот на 987 C диск копа и намалувања побрзо, трае подолго време и бара помалку мелење притисок од конвенционалните абразиви. 3 M Cubitron II производи се крена бар за високо-вршење абразиви.Без зголемување на мелење сила што во моментов го користите, ќе се добие подолг живот и повеќе делови со Cubitron II влакна диск.Се препорачува за мешање големи и мали области на метални површини.Оптимизиран за : . • Висока никел легури.Издржливост : изградени со тешки вулканизирана влакна назад, влакна дискови се обложени со абразивни зрна и сплотени со тешки, отпорни на топлина смола.Спецификации : 7" дијаметар со 0. 3 M 982 C Cubitron II Влакна Дискови се намали побрзо, трае подолго време и бара помалку мелење притисок од конвенционалните абразиви.Ова резултира во издржливи, кул и брзо сечење акција.Заштедува време на апликации вклучувајќи работ chamfering, beveling, заварување отстранување и повеќе!.Употреба на високо-притисок мелење апликации како што се средни до тешки-должност акции отстранување.Тоа значи помалку оператор замор, побрзо автопат, и повеќе делови на диск, кога справувањето со висок притисок мелење апликации како што се средни до тешки-должност акции отстранување.Обидете се 987 C за себе и ќе видиме подобрување во однос на постоечката влакна диск.Некои корисници имаат видено до 5 пати во животот.

Детали

Свеж

Избор на клиенти