.

.

New
3M Scotchrap Винил Заштита од Корозија Лента 50, 2) во x 100 ft, Црна ПВЦ, 10 мили Дебели, Премија Одделение, Печатени, Одлична Tacking, Висока Conformability, Притисок Чувствителни Гума Леп

3M Scotchrap Винил Заштита од Корозија Лента 50, 2) во x 100 ft, Црна ПВЦ, 10 мили Дебели, Премија Одделение,

DEN 809.04

Стока
Достапно.

Снимката е високо conformable со цел да се заврши на цврсто и да се задржи корозивни елементи надвор.UV ИЗЛОЖЕНОСТ : Високо отпорни на УВ зраци, почвата, киселини, бази, соли, хемиски и различни временски услови.Оваа лента со гордост се направени во САД.На снимката, исто така, insulates секаде онаму каде што се применува.ЕКСТРЕМНИ ТЕМПЕРАТУРА ЛЕПИЛО : Withstands широк опсег на температури -55 да 176 F (-48 да 80 C).За повеќе од еден век, 3 M има применети иновации и технологија за подобрување на нашите клиенти животи и поддршка на нивните бизнис цели.Земја на потекло : сад.Опис на производот Печатени со име на производот и дебелина, ова 10-мили polyvinyl хлорид (ПВЦ) лента со високи капи лепило обезбедува корозија - и влијание-отпорни печат за сите временски услови заштита на метални цевки системи над и под земјата. 3 M™ Scotchrap™ Лента 50 е 10 мили лента и 3 M™ Scotchrap™ Лента 51 20 мили дебели лента. 3 M електрични производи за индустриски, комерцијални и станбени објекти, изградба и одржување вклучуваат електрични изолатори, конектори, splices, сите отпуштања, терминали, оган-отпорни ленти, кабелски врски, преносни labelers, и дијагностички и откривање на производи.На 3 M бренд, низ илјадници производи, претставува конзистентност, супериорен квалитет, и вредноста.ВИСОКИ КАПИ ЛЕПИЛО : Нуди отпорност на корозија, влијание, триење и пункција.Од Производителот 3 M™ Scotchrap™ Сите Временски услови Заштита од Корозија Лента 50 и 51 карактеристики тешка, polyvinyl хлорид поддршка со посебни високо-капи лепила формулиран за да се спротивстави на корозија на метални цевки системи над и под земјата.Таа, исто така нуди заштита од корозија на фитинзи и зглобовите на сите мелница-обложени цевки и електрични канал системи.Примената на оваа лента не бара извор на топлина, што го прави идеален за чувствителни области каде присуство на оган претставува опасност.Професионален-квалитетен поддршка и лепило се комбинираат за да им понуди на отпорност на корозија на солена вода, почва киселини, alkalies и соли, заеднички хемикалии, хемиски vapors, и изложеност на различни временски услови.

Детали

Свеж

Избор на клиенти