.

.

New
9 80 Ронки PSA Алуминиум Оксид Диск - Pack 3

9 80 Ронки PSA Алуминиум Оксид Диск - Pack 3

DEN 431.76

Стока
Достапно.

Алуминиум оксид ронки. "X" пондерирана смола врзани крпа.Притисок чувствителни лепило.Одлично за мелење, острење, брусење имаме вашиот абразив.Тоа започнува со "X" пондерирана крпа диск; потоа врзани на алуминиум оксид абразивни е додаден, поткрепени со трајни притисок чувствителни лепило.Оваа лепило потоа покриен со заштитна кора исклучување на лагер.Секој диск се занимва со сите од следниве апликации : брусење, пескарење, доработка и острат, на мноштво на површини.Дисковите се дизајнирани да бидат добро избалансирани и excel во пескарење операции кои бараат флексибилност, солза отпорност и издржливост.

Детали

Свеж

Избор на клиенти