.

.

New
Vaxson Анти Сина Светлина Калено Стакло Екран Заштитник, компатибилен со lenovo Thinkpad L590 ЛАПТОП 15.6 Видлива Област, 9H Филм Заштитници [ Не Целосна Покриеност ]

Vaxson Анти Сина Светлина Калено Стакло Екран Заштитник, компатибилен со lenovo Thinkpad L590 ЛАПТОП 15.6 Видлива

DEN 983.76

Стока
Достапно.

Оваа заштитна фолија покрива само на активната површина на екранот, а Не на целиот уред екран.Сино Светло Филтер : UV400 заштита, анти-статички, ублажување на заморот на очите и да ви помогне да спиете подобро.Балон-бесплатно, прашина-отпорни, жолто-отпорни. 9 H цврстина противи scuffs и гребнатини.Не леплива остатоци кога отстранети.Hydrophobic и oleo фобичен слој за да се намали пот и намалување на отпечатоци од прсти.Крајната Нула Заштита 9 H тврдост (само за вториот Дијамант 10 H) површина го спречува гребнатини од метали.Зошто да изберете Анти Сино Светло екран заштитник : Тоа може да го блокира поголемиот дел штетната сина светлина, и блокирање на опсег е меѓу 380nm ~495nm, обезбедување на широк спектар на HEV заштита.Тоа има функции на анти-зрачење, анти-ултравиолетови и анти-статички, која во голема мера може да се намали штетата на сина светлина и ултравиолетово за нашите очи, ефикасно олеснување на око умор и главоболка, да ви помогне да спиете подобро и да уживате во дигитален време на леснотија.Лесна инсталација екран заштитник автоматски ќе се придржуваат на екранот и ќе може да се отстрануваат без остатоци.Како да се отстрани изворот Пред ставање на екранот заштитник, ве молиме прво чистење на екранот со помош колекции во пакет.Дали има меурчиња, ве молиме обидете се да го притиснете копчето на балон со помош на вашиот прст со малку сила, и обидете се да користите еден владетел или кредитна картичка за да ви помогне со проблемот.Но, имајте во предвид дека тенка крпа подлога потребно е на површината на екранот за да избегнете гребење заштитник.

Детали

Свеж

Избор на клиенти