.

.

New
Лил Дома Херметички Храна Контејнер за Складирање Сет од 6, Кујна & Провизии Организатор, Пластични Канистер со Трајни Капак, Leakproof, BPA Free, со Храна Чување на Датум Инд

Лил Дома Херметички Храна Контејнер за Складирање Сет од 6, Кујна & Провизии Организатор, Пластични Канистер

DEN 407.76

Стока
Достапно.

Премиум Материјал Направен од висок квалитет на храна-одделение пластика која е природно BPA-free.Не може да ги задржи вкусови или мириси, па можете да го користите во текот & одново.На TPR материјал има поминато СТУДИСКИТЕ и НИ ФДУ автентикација.Таа има три важни предности, посилни airtightness, нема чуден мирис, и храна unhardened по се замрзнати.Херметички - уникатно двојно гума печат ќе бидете сигурни дека нема воздух и вода влегува во, и да ја задржите вашата омилена храна супер свежи и суви.Овие воздух-тесни храна-безбедно голманите се идеални за складирање на храна, како што се брашно, шеќер, ориз, житарки, житарки, ореви, грав, закуски, тестенини, шпагети, кафе, чај и сл.Погоден за Микробранови и Замрзнувачот – Овие контејнери што се користат за храна одделение материјал кој е heatproof, ладно отпорни и BPA free, па можете да го користите во микробранова печка, фрижидер или замрзнувач.Овие јасно Контејнери се исто така лесно да се чисти, исклучително лесен и подготвен за употреба.Мултифункционален – сетот вклучува 2.25 L сад, на 1.8 L сад, 1.2 L сад, 2 од 0.8 L контејнери и 0.59 L сад.Овие херметички контејнери доаѓаат во широк спектар на форми и големини за сите ваши складирање потреби.Тие се пластовидно и лесно ќе се вклопат во вашиот фрижидер, замрзнувач или шкафот така можете да добиете кујна организиран и ослободи простор во провизии.Имајте Следење на Свежина - Нема потреба да се грижите истекот на храна, бидејќи бирање на капакот држи рекордот на храна чување на ден.Едноставно се претвори во dial (од 1-31) да се наведе ден од месецот.

Детали

Свеж

Избор на клиенти