.

.

New
AmScope 40X-1000X Сите-Метал Оптичко Стакло Леќи Cordless LED Студент Биолошки Соединенија Микроскоп

AmScope 40X-1000X Сите-Метал Оптичко Стакло Леќи Cordless LED Студент Биолошки Соединенија Микроскоп

DEN 1919.76

Стока
Достапно.

360 степени rotatable monocular глава нуди пет зголемување settings 40 X, 100 X, 250 X, 400 X & 1000 X.Widefield сите оптичко стакло елементи вклучува еден објектив кондензаторот со диск дијафрагмата.Здрав сите метална рамка со ЛЕД осветлување систем користејќи или издувен вентил (адаптер е вклучен) или три АА батерии (или ре-наплаќа батерии).Вклучува 14 парче слајд подготовка за полнење вклучувајќи подготвени примерок слајдови и празно нив да се направи вашите сопствени.Најпопуларните информативни книга "Светот на Микроскоп" како вовед во микроскопија.

Детали

Свеж

Избор на клиенти