.

.

New
42V 2A Батерија Полнач за Мини Dirt 650 Енергија на Батеријата со 3-Пински XLR Конектор Машки

42V 2A Батерија Полнач за Мини Dirt 650 Енергија на Батеријата со 3-Пински XLR Конектор Машки

DEN 350.16

Стока
Достапно.

Текст : AC 100-240 V,50-60 Hz; Излез : наизменична СТРУЈА 42 V 2 A.Индикација Светлина : црвено светло кога полнење, зелено светло кога целосно наполнета.Компатибилност : Вклопат за Повеќето 42 V Верзии Ebike потреби XLR Приклучок/ Конектор, за 36 V Литиум/ Li-ion/ Li-поли E-велосипед Батеријата. (Забелешка : 36 V е батеријата напон и 42 V е полнач напон.).Безбедност за Заштита : OVP/OCP/ заштита од Преоптоварување/ Краток спој заштита.Answer : ___________________________ Note : Далеку на топлина кога го користите, Без користење во запаливи и експлозивни средина, Водење на оддалеченост од место каде што децата може да се допре, Имајќи убаво ладење може да се продолжи работниот век на полначот.Побрзо и побезбедно полни со нашите адаптер, Интелигентни висока-брзо полнење за повеќето 42 V верзии E-велосипеди потреби XLR Конектор. (Ве молиме проверете за детали и бидете сигурни дека ова е вистинскиот ви треба.) ТЕКСТ СПЕЦИФИКАЦИИ : AC 100-240 V 50/60 HZ 2 A Полнење напон : DC 42 V Полнење на струјата : 2 A Полнење на индикаторот : Црвена : Полнење; Зелено : Обвинет Полначот порт : 3-пински XLR Конектор Машки Безбедност за заштита : OVP/OCP/ заштита од Преоптоварување/ Кратки-коло заштита на Пакет : 1 x 42v 2a батерија полнач 1 x НИ приклучок за кабелот за Совети : ве Молиме проверете ја големината на конекторот на полначот за да видат дали тоа одговара на вашите потреби пред да нарачате.

Детали

Свеж

Избор на клиенти