.

.

New
J. W. Winco 918.6-50-КВ-Р Дното Стегање Cam Единица со Топката на Менувачот Тип се Справи со, стрелките на часовникот Стегање, M10 x 1.5 Десната Рака Нишка

J. W. Winco 918.6-50-КВ-Р Дното Стегање Cam Единица со Топката на Менувачот Тип се Справи со, стрелките на часовникот

DEN 3404.88

Стока
Достапно.

M10 x 1.5 Десната Рака Тема. 11mm Тема Должина.Правец На Стрелките На Часовникот Стегање.Со топката на менувачот/serrations, рапави. 12mm Cam Висина.Дното стегање cam единици GN 918.6 се опремени со ротирачки хеликс.Тие овозможуваат брзо и безбедно стегање и ослободување со релативно долго движење и висок стегање сила.Топката на менувачот се справи со не е поврзано со стегање механизам преку парење serrated делови, со што се овозможува индивидуален позиционирање на топката на менувачот се справи.Болт и миење се исти за да се овозможи лесен за ослободување од сериозна позиција.Стегање болт, исто така може да се користи со Т-слот ореви на машина кревети.Дното стегање cam единици понуди предност што тие можат да бидат ротирани далеку од стегање област по неговото ослободување.Дното стегање cam единици, исто така може да се користи како stepless прилагодливи крајот запира.Ако за миење е отстранета, гром може да биде стегната директно до својата поддршка.Сферични стегање завртки со рамна со кои се соочуваат топката GN 605 се препорачува за употреба со овие стегање завртки.Мат Шут Разрушен, Eccentrical Cam : Нерѓосувачки Челик, Европскиот Стандард Број 1.4305, Хемиски Никел Позлатен.

Детали

Свеж

Избор на клиенти