.

.

New
JBL Стадион GTO930 6x9 Високи Перформанси Јазик и Компонента Системи

JBL Стадион GTO930 6x9 Високи Перформанси Јазик и Компонента Системи

DEN 2888.40

Стока
Достапно.

Преголеми глас калеми со екстра бакар и површина служи за да прахосвам на топлина за да се подобри сигурноста, овозможувајќи максимална моќност ракување со ниска дисторзија.Притисни на копчето tweeter ниво на контрола (+0 d B рамен и +3 d B) обезбедува сопствени подесување на високи фреквенции во повеќето мулти-елемент јазик.Резултатот е неверојатно точни звук со висок SPL перформанси.83 V) - 96d B Фреквенција Одговор - 35 Hz – 30k Hz Глас Серпентина Дијаметар - 1-7/16 во.Непогрешливо JBL.Ригорозни ОЕМ-ниво на сигурност тестирање дава мир на умот, кога тоа е време да се чудак до тоа за што извонредна JBL адреналин пренапони.Притисни на копчето tweeter ниво на контрола (+0 d B рамен и +3 d B) обезбедува сопствени подесување на високи фреквенции во повеќето мулти-елемент јазик.Преголеми глас калеми со екстра бакар и површина служи за да прахосвам на топлина за да се подобри сигурноста, овозможувајќи максимална моќност ракување со ниска дисторзија.Домашно кино квалитет мека купола високотонци испорача поширока и неспокојот висока зачестеност одговор.Софистицирани crossovers заедно со мека купола високотонци произведуваат мазна како свила издигнувања со извонредни детали, дури и на највисоко нивоата на јачината на звукот.Моќ Ракување - 110 Wrms, 330 W врв на Осетливост (@ 2.

Детали

Свеж

Избор на клиенти