.

.

New
Foto&Tech 28-Slot со Висок Капацитет SD Мемориска Картичка Случај, Shockproof SD СП SDHC SDXC Micro SD Складирање Кутија за 8 SD 4 СП 9 ТФ, Водоотпорен Држачот на Micro SD 2 Pin Копче 1 SIM 2 Микро-SIM 2 Н?

Foto&Tech 28-Slot со Висок Капацитет SD Мемориска Картичка Случај, Shockproof SD СП SDHC SDXC Micro SD Складирање

DEN 239.76

Стока
Достапно.

Висок Капацитет - Нова верзија 28-слот за мемориска картичка SD картичка случај за 8 SD картички, 4 СК картички, 9 ТФ/Micro SD картички, 2 pin на звук/копче за картичка pin, 1 Стандардна SIM, 2 Микро-SIM картичка, и 2 Нано-SIM картички.Идеален за секојдневна употреба или патување.Може да Издржи Влијание - изработен од ABS пластика и термопластични гума, дебели, цврсти и водоотпорен.Тешки школка чувари на вашите скапоцени SD SDHC ТФ micro SD СП картичка pin за скролување.Издржливи задните шарки, со метални вратило.Воздухот Тесни - The силикони печат се затвора и се прилепува тесни за да го задржи надвор несакани остатоци и вода.Тоа задржува вашата картичка чиста и организирана.Сит се Вклопуваат со Механизам за Заклучување - Секој слот на овој држачот за мемориска картичка строго се вклопува картичката совршено и ергономски систем на заклучување, држи го држачот за мемориска картичка безбедно, па картички нема да се појави надвор кога се потресе.Џеб-големина и лесен - Удобен за носење.Ергономски конвексни дизајн го прави картичка случај поудобно.Тоа има lanyard дупка за да прикачите на вашиот ранец или друг лов опрема.Мемориски Картички не се вклучени.Изработен од ABS пластика и термопластични гума – издржливи, можат да се справи со триење но удобно да се допре.Дебели и цврсти, не можат да го издржат добивање падна, вода и песок.Ви овозможува продавница 8 SD картички, 4 СК картички, 9 ТФ/Micro SD картички, 2 pin на звук/копче за картичка pin, 1 Стандардна SIM, 2 Микро-SIM картичка, и 2 Нано-SIM картички.Со прецизност неговото место, тоа се вклопува во вашиот различните мемориски картички.Чува вашите картички на организиран и чисти пред делење.Конвексни дизајн на случајот, го прави картичка случај повеќе ергономски и поудобно.Компактен и лесен дизајн, лесен за носење.Карактеристики : Материјал : ABS (Acrylonitrile-Butadiene-Styrene), PC (Поликарбонат), TPV (Термопластични vulcanizates) Големина : 4.5 x 2.7 x 0,8 инчи тежина : 4oz / 115g, одлична за патување Боја : Црна + Сина Пакет содржина : водоотпорен Мемориската Картичка за Чување x1 Pin копче x1 На водоотпорни гумени печат држи се несакани остатоци и вода од внесување на случај.Answer : ___________________________ Note : 1. Мемориска Картичка Случај Само, Compact Flash картичка, Микро SD картичка и SD-картичката НЕ се вклучени 2. Не се носат во случајот со вас на нурне или пливаат за долго време.Тоа може да ги заштити вашите мемориски картички, кога некои прска вода на тоа, како дожд.

Детали

Свеж

Избор на клиенти