.

.

New
MiaMily Битник Smart Хип Седиште Бебе Носител со 6 Носат Позиции вкл. Ергономски Напред-Соочува, Изградена-во Складирање, Прилагодлив Половината Појас со Lumbar Поддршка, за

MiaMily Битник Smart Хип Седиште Бебе Носител со 6 Носат Позиции вкл. Ергономски Напред-Соочува, Изградена-во

DEN 1919.76

Стока
Достапно.

МАКСИМАЛНА УДОБНОСТ И ја ЕЛИМИНИРА БОЛКАТА во ГРБОТ и ЗА РОДИТЕЛОТ : единствен хип седиште поддржува и ја апсорбира тежина на бебето, па не е помалку вирус на вашиот грб.Екстра широк (5.5 инчи), прилагодливи половината појас обезбедува екстра lumbar поддршка за да се избегне назад во мускулите.Благодарение на поместена, прилагодлив ремени и превозникот е класичен, неутрална боја, мајки, татковци и дедовци и ќе се чувствуваат удобно носење на овој превозникот.ЕРГОНОМСКИ ДИЗАЈН ЗА БЕБИЊА : следење на насоките на Меѓународната Хип Dysplasia Институт, Битник Smart Бебе Превозникот е дизајниран за да се обезбеди вашето бебе е секогаш во правилна "М" седечка положба со колената дури и во хип ниво во сите носат позиции, вклучувајќи напред со кои се соочува. 6 УНИКАТЕН НОСАТ ПОЗИЦИИ : Со монтажни хип седиште, можете да носат вашата превозникот во 6 уникатни начини – новородените чекање со хип седиштето само (од раѓање), од страна носат и кои се соочува надвор со хип седиштето само (4m и нагоре), се соочува со хип седиште s ' рбетот и колкот е соодветна "У" позиција, каде babys нозе се шири и паралелни на подот, ова им овозможува на своите бутните коски да се одморат безбедно внатрешноста на хип штекер.Сите Mia Mily е хип седиште бебе превозници имаат единствена вграден 3 D хип седиште кое обезбедува оваа соодветна хип држење и ногата позиција за вашето бебе, во сите носат позиции, и ја апсорбира тежина на бебето, па тие се чувствуваат многу полесни за родителите,' рамената и грбот.Нашите дизајн филозофија на Miamily е не само превозникот треба да се ергономски за бебето, треба да бидат исто така супер удобно за носителите!Со поместена и прилагодливи рамо ремени и назад тока, полн половината појас со додадена lumbar поддршка, и 3 D хип седиште, БИТНИК Smart обезбедува максимална удобност и одговара, па ќе се чувствуваат значително помалку притисок врз грбот и рамениците, што ќе ви овозможи да носат вашето бебе блиску до вас за подолго време без никаков напор.БИТНИК Smart нуди 6 лесно да се носат носат позиции - се соочуваат со во (хип седиштето само), кои се соочува надвор (хип седиштето само), од страна носат (хип седиштето само), се соочува во (хип седиште s уморни, само да се претвори бебе околу така бебето може да заспие свртена кон вас.

Детали

Свеж

Избор на клиенти