.

.

New
J. W. Winco 918.1-40-SK-L Дното Стегање Cam Единица со Хексагонални Тип на Навој Челик Болт, Контра-стрелките на часовникот за Стегање, Nitrided за Површинска Цврстина Класа 8.8 Одде?

J. W. Winco 918.1-40-SK-L Дното Стегање Cam Единица со Хексагонални Тип на Навој Челик Болт, Контра-стрелките

DEN 1325.04

Стока
Достапно.

М8 x 1.25 Левата Рака Тема. 8мм Тема Должина.Контра-Стрелките На Часовникот За Стегање.Со хексагонални. 15mm A/F. Дното стегање cam единици GN 918.1 се опремени со ротирачки хеликс.Тие овозможуваат брзо и безбедно стегање и ослободување со релативно долго движење и висок стегање сила.Болт и миење се исти за да се овозможи лесен за ослободување од сериозна позиција.Стегање болт, исто така може да се користи со Т-слот ореви на машина кревети.Дното стегање cam единици понуди предност што тие можат да бидат ротирани далеку од стегање област по неговото ослободување.Дното стегање cam единици, исто така може да се користи како stepless прилагодливи крајот запира.Ако за миење е отстранета, гром може да биде стегната директно до својата поддршка.Сферични стегање завртки со рамна со кои се соочуваат топката GN 605 се препорачува за употреба со овие стегање завртки.

Детали

Свеж

Избор на клиенти