.

.

New
IVY Класичен 41308 Брза Намали 9-Инчен x 1/4-Инчен x 5/8 Инчи - 11 Навој Арбор, Ѕидани Депресивни Центар Тркала Со Центар за Брусилки, 1-Парче

IVY Класичен 41308 Брза Намали 9-Инчен x 1/4-Инчен x 5/8 Инчи - 11 Навој Арбор, Ѕидани Депресивни Центар Тркала

DEN 413.52

Стока
Достапно.

Дизајниран за постојан сите намена мелење на тула, бетонски блок, камени плочи, плочки и други ѕидани производи, Брза да се Намали (Регистрирана трговска Марка).Смола врзани Силициум-Карбид жито за побрзо мелење, Тип 27 ножот - за мелење само.Сечилото двојно засилен со fiberglass мрежа за издржливост и безбедност.Арбор зајакнати со метал за дополнителна сила.Дијаметар : 9-инчен, Ширина : 1/4-инчен, Арбор : 5/8 инчи - 11 тема, Макс. ВРТЕЖИ во минута : 6,600. IVY Класичен Индустрии е посветена на производство на сеопфатна, квалитетна линија на моќ алатка додатоци и рачни алатки.IVY Класичен Брза Намалување на Ѕидани Депресивни Центар Тркала се изградени надвор од смола врзани силициум-карбид жито, со што се овозможува побрзо, конзистентен, сите намена мелење на тула, бетонски блок, камени плочи, плочки и други ѕидани производи.Тркалата функција двојно засилен fiberglass мрежа за издржливост и безбедност и метал засилен arbors за дополнителна сила.Тие се наменети за употреба со агол брусилки.

Детали

Свеж

Избор на клиенти