.

.

New
Градина Загатката Сито Мрежа Градина Мини Метал Пластовидно Вовлекува Пан Почвата Песок Сито со 4 Парчиња Заменлив Филтер Мрежа Големини 1/2, 1/4, 3/8, 1/8 Инчи и Рака Trowel

Градина Загатката Сито Мрежа Градина Мини Метал Пластовидно Вовлекува Пан Почвата Песок Сито со 4 Парчиња Заменлив

DEN 935.76

Стока
Достапно.

Практична комбинација : пакетот вклучува 1 парче на почвата сито, 4 парчиња на заменлив филтер meshes,1 парче рачен trowel за растурање на купчиња на нечистотија и го одвраќа од сите карпи плевели, камења и други остатоци ќе биде лесно да се отстрани.Сигурен материјал : трајни метал, од не ' рѓосувачки челик изградба и ја задржува силата на сито, Нашата почва сито ќе одат далеку над другите вовлекува тави функција, сигурни и трајни, не е лесно да се скршени, што може да помогне за долго време се користи.Заменлив функција : карпи може да излезе лесно од 4 различни големини заменлив филтер meshes и тие ќе ги задоволат вашите различни потреби, и мрежа големини се мерат прибл. 3, 6, 9,12 mm (прибл 1/8, 1/4, 3/8, и 1/2 инчи); Зелена боја мешавини и со вашата градина оркестарот, правење на вашиот двор повеќе естетски префинета.Издржливи да го користите : нерѓосувачки челик материјал потрајни од пазарот пластика, не е лесно да се скрши, може да се примени за долго време; Алтернативни дизајни може да ги исполни вашите различните потреби; зелена површина слој е повеќе естетски префинета.Добро градинарство алатки : со искористување на овој градинарство сито мрежа, ќе можат подобро да се одвои од различни почвата мешаници и ги собереш на почвата големина ви треба; Оваа алатка ќе влијае на плодноста на почвата и подобрување на апсорпција на минерали и вода со корени.

Детали

Свеж

Избор на клиенти