.

.

New
Metrex 13-1224 CaviWipes Површината за Дезинфекција Towelette Избрише, 7 Ширина, 9 Должина (Пакување од 45)

Metrex 13-1224 CaviWipes Површината за Дезинфекција Towelette Избрише, 7 Ширина, 9 Должина (Пакување од 45)

DEN 1104.00

Стока
Достапно.

Убива тб во 3 минути, и mrsa, на хив-1, hbv и hcv во 2 минути.За употреба на хард не-porous површини.Издржливи, nonwoven крпи нема да куп нагоре за време на употреба.Станот пакети се минимизира просторот за складирање, unclutter контра простор, и се resealable.Cavi Wipes е чистење и дезинфекција во едно.Cavi Wipes се трајни, nonwoven, nonabrasive towelettes кои нудат брз, лесен-за-користење, заштеда на време погодност.Тие се препорачува за употреба на не-porous површини и тела.

Детали

Свеж

Избор на клиенти