.

.

New
PFERD 63326 Duodisc Комбинација Сечење/Мелење Тркала, Тип 27, Алуминиум Оксид А, 4-1/2 Дијаметар x .065 Дебела, 5/8-11 Нишка, 13300 Макс. ВРТЕЖИ во минута (Пакување од 10)

PFERD 63326 Duodisc Комбинација Сечење/Мелење Тркала, Тип 27, Алуминиум Оксид А, 4-1/2 Дијаметар x .065 Дебела,

DEN 1367.76

Стока
Достапно.

Дуо диск е идеален за двојна намена сечење и deburring, на челик и нерѓосувачки челик.Во голема мера поткрепен за максимална безбедност.Направен од алуминиум оксид Некој абразивен материјал.Се користи за Намалување на-оф работа, светлина deburring, светлина на површината за мелење.Цврстина одделение P. PFERD Дуо диск комбинација сечење и светлина deburring тркала се во согласност со сите Северна Америка и меѓународните стандарди за безбедност.Дуо диск е идеален за двојна намена сечење и deburring, на челик и нерѓосувачки челик.Во голема мера поткрепен за максимална безбедност, Дуо пршлен, исто така, им нуди на пазарот-водечки перформанси во споредба со конкурентни брендови.Апликации : Cut-off работа, светлина deburring, светлина на површината за мелење.Препораки за употреба : 1/8" дебелината за максимална услугата живот и високо странични стабилност.065" дебелината за побрзо сечење со помалку материјал отпад.Употреба на разредувач работа парчиња, како што се лим, делови и цевка акции.Спецификација : 7" Дијаметар x 1/8" Дебелина; 3.5 mm Дебелина; Понесе Големина 7/8"; 8600 Max.ВРТЕЖИ во минута.

Детали

7 Diameter x 1/8 Thickness; 3.5 mm Thickness; Bore Size 7/8; 8600 Max. RPM. :
Свеж

Избор на клиенти