.

.

New
5Pk. Schmetz 130/705H, 15X1H Хром Универзална Машина за Шиење Игли

5Pk. Schmetz 130/705H, 15X1H Хром Универзална Машина за Шиење Игли

DEN 249.60

Стока
Достапно.

Schmetz 5 Pack Хром Универзална Игли За Дома Машини За Шиење.Schmetz Игла Систем : 130/705 H.Schmetz 130/705 H игли, исто така, крстот на овие различни игли системи : 15 X1, HAX1, SY2020, SY2031, 206 X15, PFX130, canu 22 : 18. Универзална Игла карактеристики благо заоблени точка и најчесто се користат за wovens и knits.Голем општа намена игли.DURKOPP : 207, 211(повеќето поткласи), 213, 215, 219(повеќето поткласи), 220, 256, 263, 271, 272, 531, 554. Schmetz 5 Pack Хром Универзална Игли За Дома Машини За Шиење.Schmetz хром професионална одделение игли функција : супериорна сила, издржливост, подолготраен, и подобрени перформанси.Chrome е природен партнер на високи перформанси машини и оние моќ quilters шиење побрзо од било кога.Моќ quilters и бод mavens љубов Schmetz chrome!Schmetz Игла Систем : 130/705 H Schmetz 130/705 H игли, исто така, крстот на овие различни игли системи : 15 X1, HAX1, SY2020, SY2031, 206 X15, PFX130, canu 22 : 15 Универзална Игла карактеристики благо заоблени точка и најчесто се користат за wovens и knits.Голем општа намена игли.Schmetz Хром 130/705 H Универзална Игли се достапни во следниве големини.Ве молиме одберете ја вашата големина Големина 70/10 Големина 80/12 Големина 90/14 Големина 100/16 Помала големина броеви се потесен или потенки игли се користи за полесни материјали.Поголема на големината на броевите укажуваат на игла на подебели дијаметар, што се користи за потешки материјали.Овие се home машина за шиење игли со рамна игла месо тело за повеќето домашни машини за шиење и дома канализација врз основа sergers, везови и quilting машини, вклучувајќи : Babylock, Bernina, Bernette, Брат, Elna, Happylock, Husqvarna, Janome, Juki, Mammylock, Melco, Necchi, Нов Дом, Pfaff, Песна, Riccar, Едноставност, Пејач, Викинг, Бела и повеќе.

Детали

Свеж

Избор на клиенти