.

.

New
Бесконечност KAPPA-20MX 2 (50mm) Автомобил Аудио Купола Midrange w/Bandpass Crossover Куќиште

Бесконечност KAPPA-20MX 2 (50mm) Автомобил Аудио Купола Midrange w/Bandpass Crossover Куќиште

DEN 2638.80

Стока
Достапно.

Бесконечност е стаклени влакна woofer конуси се полесни и поцврста со повеќе конус-област од конкуренцијата , обезбедување на зголемен ниска фреквенција излез и повисока ефикасност.Edge-управувано текстилни купола високотонци - Овие не се користат W-куполи, но работ-управувано текстилни купола звучници дека ќе ја испорача поширока и неспокојот висока зачестеност одговор.Клучни Карактеристики : 2" Kappa Серија Midrange Додадете На Компонента Speakers Add да Kappa 2-начин компонента системи за да надградите до 3-насочен систем : ги Добиете најмногу од вашиот звук - Бесконечност KAPPA 90 CSX - Бесконечност KAPPA-60 CSXPower Ракување : - Врвот : 390 W по пар / 195 W секој - RMS : 130 W по пар / 65 W each Glass влакна, Плус Еден woofer cone Dome дизајн точно да се репродуцира mids1.3" Преголеми глас coil Top-планината Длабочина : 1.1"Исечок Димензии : 2.56"2.5 ohms impedance Frequency Одговор : 550 - 7000 Hz Sensitivity : 90d BPackage Димензии : 13.5 x 5.4 x 2.7 inches Weight : 2.4 lbs.

Детали

Свеж

Избор на клиенти