.

.

New
Sweejar 25 мл Стакло Канистри со Херметички Бамбус Капак(3 парчиња), Храна за Складирање Тегла за Кујна, Сува Храна Контејнери за Служат на Чај, Кафе, и Повеќе

Sweejar 25 мл Стакло Канистри со Херметички Бамбус Капак(3 парчиња), Храна за Складирање Тегла за Кујна, Сува

DEN 527.76

Стока
Достапно.

На херметички канистри собата е направен од храна-одделение високо borosilicate стакло, кој е поздрав од пластични тегли.Withstands температура -4℉~302℉ , погоден за сите видови на средини.Совршен за чување на слатки, куки, ориз, шеќер, брашно, тестенини, јатчесто овошје,чај, кафе, зачини и било сува храна сакате да го зачувате.Лесен за складирање и извади, да ја снимите вашата кујна простор, да ги задржи на кујната чиста и безбедна.Бамбус Капак и силиконски запечатување прстен се задржи на воздухот надвор, создавајќи херметички средина да се задржи содржината сува.Машина за миење садови безбедност, рака мие, се препорачува.Микробранова печка безбедно без бамбус капак.Оригиналниот бамбус дрвени капак има мала мирис што не влијае на користењето.Емитуваше неколку пати ќе исчезне.Sweejar канистер сет понуди здрав и лесен начин за чување храна или среди и организира вашите кујната готвење состојки.Јасни и лесно да пристапите простор за сува храна, брашно, закуски, или зачини и зачини.Теглите се изградени од издржлив, храна-одделение и отпорни borosilicate чаша со природни бамбус дрво капак и силиконски херметички прстен.Донесе радост на вашиот готвење и печење искуства со тоа што сè организирани, достапни, и се чуваат.

Детали

Свеж

Избор на клиенти