.

.

New
Микро-Научни Opti-Cide3 Болница Одделение за Дезинфекција Почиста и Sanitizer Решение

Микро-Научни Opti-Cide3 Болница Одделение за Дезинфекција Почиста и Sanitizer Решение

DEN 729.60

Стока
Достапно.

Брза 2-минута да убие време на клинички површини.Virucidal, Bactericidal, Фунгицидната, Tuberculocidal.Широк спектар на ефективноста.Нема ограничувања на здравствените површини.Безбедна за двете меки и тврди површини.Подготвени за употреба - без мешање.Опис на производот го Користите овој производ за чистење, disinfect и дезинфенкцирам тешко, не-porous не-контакт со храна, апатичен површини, како што се оние што се направени од акрил, метал (алуминиум, месинг, нерѓосувачки челик, хром), стакло, пластика (поликарбонат, полипропилен, стиропор и polyvinylchloride), јасно пластика, Плексиглас, винил, како и ламинат и насликани површини.Opti-Cide3 ефикасно и брзо loosens и го одлага крв и телесни течности, не-органски и органски материи во почвата, и други мобилната остатоци за лесно отстранување. 2-Минута тешко, не-porous површината за дезинфекција. 10-Втор мека површина sanitizer.Bactericidal, Фунгицидната, Virucidal, Tuberculocidal.Подготвени за Употреба формула не бара разредување.Медицински/Хируршки/Болница за Употреба : 2-минута времето на контакт на следните микроорганизми : Acinetobacter baumannii, Птичји Грип A (H3 N2) Reassortant Вирус, Ешерија коли – со ESBL (E. coli), Хепатит Б Вирус (HBV), Хепатит Ц (HCV), Херпес Симплекс II Вирусот (ХСВ 2) G Вирус, Човечки Дефициенција Вирус (ХИВ-1), Свињите Инфлуенца А Вирусот (H1 N1), Инфлуенца Вирус Вирус А2/Хонг Конг, klebsiella pneumoniae - Carbapenem-отпорни (КЗК), Listeria monocytogenes, Mycobacterium bovis BCG (туберкулоза) (ТБ), Pseudomonas aeruginosa, Rotavirus Вирус WA, Салмонела enterica, Serratia marcescens, Staphylococcus aureus, метицилин Резистентни-Staphylococcus aureus (MRSA), Trichophyton mentagrophytes (ringworm), Vancomycin-Отпорни Enterococcus faecium (VRE).Ветеринарната/домашни Миленичиња Нега Објект за Употреба : 3-минута времето на контакт на следните микроорганизми : Bordetella bronchiseptica (кинолошки кашлица), Говедска Вирусна Дијареа Вирус, Патка Хепатитис Б Вирусот, Кучешки Distemper Вирус, Кучешки Пара-Вирусот на Инфлуенца, Chlamydia psittaci (папагал треска), Мачки Леукемија Вирусна, Заразна Говеда Rhinotracheitis Вирус, Murine Norovirus, Стерптококус equi, Кучешки Parvovirus (5 минута времето на контакт – брише само).Контакт Информации За Производителот 1-888-253-2536.

Детали

Свеж

Избор на клиенти