.

.

New
Windex Средства За Дезинфекција Почиста Мулти-Површина, 1 Галон

Windex Средства За Дезинфекција Почиста Мулти-Површина, 1 Галон

DEN 719.76

Стока
Достапно.

Пакет Димензии : 5 L x 12 H x 4 W (инчи).Пакет Тежина : 0.25 фунти.Земја на Потекло : сад.Дел Број : 19902. Доверени од страна на милиони, Windex е Америка #1 стакло и површински почиста.Windex Мулти-Површина за дезинфекција убива 99.9 проценти од најчестите бактерии и бактериите кога се користи како режисер.Моќна формула sanitizes тешко, не-porous површини во 10 секунди, е virucidal во 5 минути, и disinfects во 10 минути.Тоа е идеален за Мулти-Површина за чистење, вклучувајќи : стакло, хром, пластика, винил, порцелан, керамички Плочки, Плексиглас, Formica и други тврди површини.Оваа формула чисти, сјае, и disinfects без да остават ленти или досадна остатоци зад себе.Овој пакет вклучува четири еден литри контејнери од Windex Мулти-Површина за дезинфекција.

Детали

Свеж

Избор на клиенти