.

.

New
4-1/2 СМОЛА ВЛАКНА ПЕСКАРЕЊЕ ДИСК Алуминиум Оксид 24 Ронки Дискови / 25 Пакет

4-1/2 СМОЛА ВЛАКНА ПЕСКАРЕЊЕ ДИСК Алуминиум Оксид 24 Ронки Дискови / 25 Пакет

DEN 455.76

Стока
Достапно.

Димензија : 4-1/2" x 7/8" 115 x 22.2 mm.Абразивни : Алуминиум Оксид.Зрно Чакал : 24 ( 24 36 60 80 100 120 жито е достапна).Максимална Брзина : 13300 ВРТЕЖИ во минута.H&M АБРАЗИВИ-САД е Смола Влакна Дискови се произведени во согласност со ANSI безбедносни барања и ISO9001 стандард.Тие се направени со премиум алуминиум оксид жито за брзо акции отстранување.Посилно од Sandpaper.Се користи за мелење, а по завршувањето на сите метали, пластика и дрво итн.

Детали

Свеж

Избор на клиенти