.

.

New
Ingrowing Помине Пенкалата Ingrown Ноктот Корекција Paronychia Третман Нога Нега Алатка[42], Ingrown Ноктот Пенкалата Пети SeparatorsFeet, Рака-На Ноктите Алатки

Ingrowing Помине Пенкалата Ingrown Ноктот Корекција Paronychia Третман Нога Нега Алатка[42], Ingrown Ноктот

DEN 194.16

Стока
Достапно.

Ingrown Ноктот Corrector Ingrowing-Едноставен нерѓосувачки челик ingrown ноктот пенкалата, ефикасно да го поправи ingrown ноктите.Ноктите Corrector Paronychia Третман-Овој пенкалата ефикасно ја ублажува нога на болката предизвикана од paronychia и ingrown ноктите.Tool Ingrown Ноктот Корекција-затегнувачка цврстина е релативно голема, и различни степени на paronychia може да се користи.На затегнувачка цврстина е релативно голема, и различни степени на paronychia може да се користи.Направени од високо квалитетен не ' рѓосувачки челик, со висока цврстина и висока сила, не е лесно да се деформира.Спецификација : Состојба : 100% Сосема Нов Објект Од Типот : Ingrown Ноктот Пенкалата Материјал : Не ' Рѓосувачки Челик Мртвите Кожата Притисни Должина : Околу. 12.7 cm / 5in Тип : 36 Големина Комплет, 38 Големина на Полнење, 40 Големина Комплет, 42 Големина Комплет, 44 Големина Kit (изборен)Чевли Size Nail Ширина (mm/во)3616.0 мм-21.0 mm / 0.63-0.83 in3817.0mm-22.5 mm / 0.67-0.89 in4018.0mm-23.5 mm / 0.71-0.93 in4219.0mm-24.5 mm / 0.75-0.96 in4420.0mm-беа 25,5 mm / 0.79-1 во тоа Како да го Користите : 1. Производите се buckled посебно во краевите на ноктите. 2. Притисни на две копчиња заедно. 3. Кругот на други копчиња со железо прстен подолу. 4. Стави на ЈП лента / за да се спречи чорапи од тоа да биде изгребани.Пакет Листа : 1 x Ingrown Ноктот Пенкалата-1 x Складирање Кутија 1 x Лента 1 х Мртвите Кожата Притисни 2 x Алкохол Подлога Забелешка : 1. Кога paronychia е сериозно иритира, тоа е не се препорачува да се носат за долго време за да се избегне влошување на инфекција.2. Можете да го носат околу половина час кога ќе ја впие нозете во текот на ноќта (можете да го носат пред и по натопување нозете).3. По натопување твоите нозе да омекне вашиот ноктите, сушете ноктите со фен за коса, извадете ги, а потоа се применуваат анти-инфламаторни лекови.4. Тоа се препорачува да го отстраните за напорни вежби како што се трчање, качување, долго пешачење, итн.за да се избегне метеж предизвикани од прекумерна ноктите.5. Совети : Пред носење, правилно да се наведнуваат на тока за да се намали силата според дебелината на ноктите и степенот на виткање, за да се избегне непријатноста предизвикана со носење на нив за долго време.

Детали

Свеж

Избор на клиенти